GRUDZIEŃ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

GRUDZIEŃ

ARCHIWUM > 2018/2019

POKÓJ ZGADEK - galeria

ZATRZAŚNIĘCI NA MATMIE, CZYLI PRZYGODA, UCIECZKA I EDUKACJA
       W ramach programu mPotęga gimnazjaliści z grupy projektowej zorganizowali w szkole grę „Zatrzaśnięci na MATMIE, czyli nasz szkolny escape room”. Rozgrywki poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania pokoju, w którym zgromadzone zostały różne rekwizyty, sprzęty i przede wszystkim skrytki z kłódkami, w których znalazły się zagadki.  Już w momencie przygotowania wystroju escape room budził duże zainteresowanie wśród uczniów.
5 grudnia 2018 r. zaproszono do gry uczniów klas VII, VIII i III G. Pięcioosobowe drużyny musiały uporać się z zadaniem odnalezienia klucza do drzwi i wyjścia z pokoju, do którego prowadziły rozwiązania 11 zagadek. Zadanie START to zaszyfrowana Alfabetem Morse`a wskazówka do zadania pierwszego. Zadanie META to szyfr do kłódki walcowej – kombinacja 5 cyfr, którą tworzyły liczby będące rozwiązaniem niektórych zagadek gry. Rywalizacja pomiędzy drużynami polegała na jak najszybszym rozwiązaniu zadań, otwarciu trzech kłódek i odnalezieniu klucza. Wszyscy, którzy zatrzasnęli się na MATMIE byli zachwyceni grą i te emocje pomogły im znaleźć drogę do wyjścia.
Każda drużyna miała na wyjście 45 minut, ale wszystkim udało się odnaleźć klucz w krótszym czasie.
Najlepszą strategię gry miała klasa VII b – wyszła z pokoju już po 27 minutach!
II miejsce zajęła klasa III „b” gimnazjum a III miejsce – klasa VIII „a”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację i udział w grze.

Gra odbyła się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                      Joanna Polacka – koordynator projektu


SZKOLNE MIKOŁAJKI

       Mikołaj, jak co roku, odwiedził wszystkich grzecznych uczniów i przedszkolaków, którzy dostali cukierki.
Niestety nauczyciele trochę nabroili od września i musieli dostać rózgi... ale ponieważ obiecali poprawę, to Mikołaj ostatecznie nie szczędził im słodkości :).
W przygotowaniu akcji bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim sponsorom i p. Ewie z sekretariatu.

organizator SSU


MIKOŁAJKOWY TUYRNIEJ GIER PLANSZOWYCH - galeria

         Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność ... tak było podczas Turnieju Gier Planszowych, który odbył się w naszej szkole 7 grudnia. W turnieju wzięło udział 25 entuzjastów gier z klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
"Planszówki" uczą gry fair i zdrowej rywalizacji. Pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację. I co najważniejsze nie wymagają źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera.
Miejscem rozgrywek gier planszowych: Warcaby, Domino, Uno, Kości i Chińczyk był specjalnie przygotowany na tą okazję gabinet matematyczny. W każdej grze było wiele emocji i wrażeń. Tam, gdzie trudno było wyłonić zwycięzców – potrzebna była dogrywka.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali skrupulatni sędziowie z grupy projektowej z klasy III.
Zwycięzcy turnieju to:
Warcaby – Filip Stuchły
Domino – Hubert Drozd
Uno – Krystian Syzdek
Kości – Dawid Szulik
Chińczyk – Mateusz Maćków
         Na zakończenie wszyscy wymienili się wrażeniami z rozgrywek i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Turniej był świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji...
Turniej Gier Planszowych odbył się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga,
dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                  Joanna Polacka – koordynator projektu

Z MATEMATYCZNYM KOMPASEM DO EXPLORA PARKU - galeria

         11 grudnia 2018 r. w ramach programu grantowego mPotęga gimnazjaliści pojechali na wycieczkę edukacyjną do Parku Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Celem wycieczki było pokazanie uczniom postrzegania matematyki w niecodzienny sposób.
Najpierw uczniowie wzięli udział w wykładzie matematycznym pt. „Fraktale”. Z prezentacji multimedialnej dowiedzieli się, gdzie fraktale występują. Nie wszyscy uczniowie wiedzieli, że prawie każdy telefon komórkowy korzysta z wbudowanej anteny fraktalnej.
Po wykładzie był czas na praktyczne przetestowanie wszystkich urządzeń znajdujących się w Explora Parku, co sprawiło uczniom dużo frajdy. Sala doświadczania matematycznego świata przywitała nas mnogością kolorów i eksponatów. Dzięki kontaktowi z nauką i techniką, łatwiej jest zrozumieć świat i pokazać, że są one integralną częścią codzienności. Nasi uczniowie świetnie się bawili, układając geometryczne puzzle i klocki, grając w sudoku, malując mozaiki i wykonując wiele innych doświadczeń.
    Mam nadzieję, że wizyta w Explora Parku była dla uczniów jeszcze jednym ciekawym doświadczeniem, dała uczniom wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy, umożliwiła zgłębianie tajników matematyki poprzez zabawę.
    Wycieczka odbyła się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                         Joanna Polacka – koordynator projektu


KONKURS  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

Nowy konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Pomysły na dekorację były przeróżne: tradycyjne z bombkami i łańcuchami, światełkami i gałązkami choinki oraz artystycznymi: drewnianymi zawieszkami na zwieszonej gałęzi.
Oto wyniki prac jury konkursowego (trzech nauczycieli i dwóch pracowników szkoły):
I miejsce klasa 6a
II miejsce klasa 5a
III miejsce klasa 7b
wyróżnienie za wkład pracy i zaangażowanie- klasa 4b
  Zwycięskie klasy zostaną wyróżnione dyplomami i czekoladami.
Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim klasom!


                   Organizator
                        SSU

EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTÓW

Nasi ósmoklasiści w dniach 18- 20. grudnia próbują swych sił na Egzaminie Próbnym z języka polskiego, matematyki i języka obcego.
Życzymy wysokich wyników!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego