GRUDZIEŃ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

GRUDZIEŃ

ARCHIWUM > 2018/2019

POKÓJ ZGADEK - galeria

ZATRZAŚNIĘCI NA MATMIE, CZYLI PRZYGODA, UCIECZKA I EDUKACJA
       W ramach programu mPotęga gimnazjaliści z grupy projektowej zorganizowali w szkole grę „Zatrzaśnięci na MATMIE, czyli nasz szkolny escape room”. Rozgrywki poprzedziły kilkutygodniowe przygotowania pokoju, w którym zgromadzone zostały różne rekwizyty, sprzęty i przede wszystkim skrytki z kłódkami, w których znalazły się zagadki.  Już w momencie przygotowania wystroju escape room budził duże zainteresowanie wśród uczniów.
5 grudnia 2018 r. zaproszono do gry uczniów klas VII, VIII i III G. Pięcioosobowe drużyny musiały uporać się z zadaniem odnalezienia klucza do drzwi i wyjścia z pokoju, do którego prowadziły rozwiązania 11 zagadek. Zadanie START to zaszyfrowana Alfabetem Morse`a wskazówka do zadania pierwszego. Zadanie META to szyfr do kłódki walcowej – kombinacja 5 cyfr, którą tworzyły liczby będące rozwiązaniem niektórych zagadek gry. Rywalizacja pomiędzy drużynami polegała na jak najszybszym rozwiązaniu zadań, otwarciu trzech kłódek i odnalezieniu klucza. Wszyscy, którzy zatrzasnęli się na MATMIE byli zachwyceni grą i te emocje pomogły im znaleźć drogę do wyjścia.
Każda drużyna miała na wyjście 45 minut, ale wszystkim udało się odnaleźć klucz w krótszym czasie.
Najlepszą strategię gry miała klasa VII b – wyszła z pokoju już po 27 minutach!
II miejsce zajęła klasa III „b” gimnazjum a III miejsce – klasa VIII „a”.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację i udział w grze.

Gra odbyła się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                      Joanna Polacka – koordynator projektu


SZKOLNE MIKOŁAJKI

       Mikołaj, jak co roku, odwiedził wszystkich grzecznych uczniów i przedszkolaków, którzy dostali cukierki.
Niestety nauczyciele trochę nabroili od września i musieli dostać rózgi... ale ponieważ obiecali poprawę, to Mikołaj ostatecznie nie szczędził im słodkości :).
W przygotowaniu akcji bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, wszystkim sponsorom i p. Ewie z sekretariatu.

organizator SSU


MIKOŁAJKOWY TUYRNIEJ GIER PLANSZOWYCH - galeria

         Emocje, świetna zabawa, rywalizacja, przyjemność ... tak było podczas Turnieju Gier Planszowych, który odbył się w naszej szkole 7 grudnia. W turnieju wzięło udział 25 entuzjastów gier z klasy VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.
"Planszówki" uczą gry fair i zdrowej rywalizacji. Pozytywnie wpływają na nasz umysł, rozwijają i pogłębiają pamięć oraz koncentrację. I co najważniejsze nie wymagają źródła zasilania, Internetu, czy też dostępu do komputera.
Miejscem rozgrywek gier planszowych: Warcaby, Domino, Uno, Kości i Chińczyk był specjalnie przygotowany na tą okazję gabinet matematyczny. W każdej grze było wiele emocji i wrażeń. Tam, gdzie trudno było wyłonić zwycięzców – potrzebna była dogrywka.
Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali skrupulatni sędziowie z grupy projektowej z klasy III.
Zwycięzcy turnieju to:
Warcaby – Filip Stuchły
Domino – Hubert Drozd
Uno – Krystian Syzdek
Kości – Dawid Szulik
Chińczyk – Mateusz Maćków
         Na zakończenie wszyscy wymienili się wrażeniami z rozgrywek i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Turniej był świetną odskocznią od świata pełnego komputerów i telewizji...
Turniej Gier Planszowych odbył się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga,
dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                  Joanna Polacka – koordynator projektu

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego