KWIECIEŃ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

KWIECIEŃ

ARCHIWUM > 2016/2017

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU - galeria

         W ZSP w Wińsku nauczyciele wspomagający wraz z uczniami przygotowali plakaty oraz  wystawę na temat Obchodów Światowego Dnia Świadomości  Autyzmu. Ponieważ ten dzień w tym roku przypadał w niedzielę, finał akcji odbył się w poniedziałek. Pracownicy szkoły oraz uczniowie solidaryzując się z autystami ubrali się w tym dniu na niebiesko. Wchodzących do szkoły witali wolontariusze rozdający niebieskie ciasteczka. Przy wyjściu ze szkoły dorośli i dzieci otrzymywali niebieskie balony. Uczniowie klas szóstych brali udział w warsztatach. Cała akcja miała na celu przybliżenie społeczności szkolnej i rodzicom problemów z jakimi borykają się autyści i ludzie z zespołem Aspergera.

W KRAINIE CZARODZIEJSKIEGO FLETU

         W dniu 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Operze Wrocławskiej spektakl familijny "W krainie czarodziejskiego fletu", oparty na ostatniej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wszystkim przedstawienie bardzo się podobało, stanowiło doskonałą lekcję dojrzewania do miłości. Widowisko było zrealizowane z rozmachem i dostarczyło nam wspaniałych wrażeń artystycznych.

POCZYTAJMYWARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW - galeria

         W dniu 5 kwietnia 2017 r. uczennice z klasy 6 b : Natalia Smolara, Alicja Wesolowska, Małgosia Stolarczyk oraz z kółka historycznego : Zuzanna Juszczyk, Patrycja Wawruszczak i Natalia Madera przeprowadziły warsztaty o tematyce wielkanocnej dla grupy przedszkolaków , w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „PoczytajMy”. Uczennice przedstawiły 5 – latkom tradycje wielkanocne i zaprosiły maluszków do kolorowanek. Kolejnym zadaniem dzieci było odszukanie czekoladowych jajek ukrytych w sali przedszkolnej. Nawiązując do projektu dziewczynki rozmawiały z przedszkolakami o ich ulubionych książeczkach oraz przeczytały bajkę „Franklin boi się burzy”. Warsztaty zakończyły się śpiewem i wspólną zabawą.

WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW - galeria

         Święta tuż, tuż! Grupa przedszkolaków "Biedronki" pod czujnym okiem pani Eli i pani Heni robiła wielkanocne babeczki.  Wypieki się udały i dzieciom bardzo smakowały. D. Dudek

KATYŃZOSTAŁY PO WAS NIE TYLKO GUZIKI - galeria

         Dnia 11.04.2017 r. odbył się uroczysty apel poświęcony ofiarom zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie z kółka historycznego . Scenariusz tego spotkania napisała uczennica klasy 3 a Agata Beźnic pod opieką nauczyciela historii. Montaż przypominał nie tylko wydarzenia z 1940 roku , ale także tragedię katastrofy lotniczej nad Smoleńskiem z 10.04.2010 r., w której zginęło wiele osobistości z parą prezydencką. Młodzi artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a uczniowie ze wzruszeniem, ciszą i łzami w oczach słuchali. Apel był świetną lekcją historii dla młodzieży i dorosłych.

"ZWYCZAJNY CUD" - galeria

         Dnia 12.04.2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie „ Zwyczajny cud”. Pokazało ono w sposób obrazowy, że pan Jezus ze swoim krzyżem i cierpieniem jest obecny w ludzkich tragediach życiowych. Uczniowie w trzech odsłonach przedstawili sceny z życia. Dramaty, które dzieją się na co dzień. Młodzi artyści z przejęciem odgrywali swoje role, a uczniowie i zaproszeni goście ze wzruszeniem, ciszą i łzami w oczach słuchali.

WIELKANOCNE SPOTKANIE - galeria

         W dniu 12 kwietnia 2017 r. na odświętnie  przygotowanej stołówce szkolnej, odbyło się wielkanocne spotkanie pracowników szkoły – byłych i obecnych – z dyrekcją i przedstawicielami gminy oraz kościoła.

KONCERT CHARYTATYWNY


         
Zapraszamy rodziców, dzieci i wszystkich przyjaciół na KONCERT CHARYTATYWNY organizowany  przez GOK w Wińsku do którego przyłącza się nasza szkoła!

GIMNAZJALNY MARATON EGZAMINACYJNY! - galeria

         W dniach 19-20-21 kwietnia 2-17 r. już po raz 16 w naszej szkole odbył się egzamin gimnazjalny. W tym roku przystąpiło do niego 48 uczniów klas trzecich. W środę gimnazjaliści zmagali się  z historią i wiedzą o społeczeństwie oraz językiem polskim, w czwartek były przedmioty przyrodnicze i matematyka, a piątek upłynął pod hasłem języków obcych.  Wyniki egzaminu gimnazjaliści poznają 16 czerwca 2017r., na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego. Egzaminu nie można nie zdać, ale wyniki są brane pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

GRALIŚMY BY POMÓC - galeria


         22 kwietnia 2017 roku nasza szkoła wzięła udział w Koncercie Charytatywnym organizowanym przez GOK w Wińsku. Wystapiły dzieci z przedszkola, kółko teatranle, występy indywidualnych solistów - Klara Oleniacz, Ola Mazur oraz Chór Męski z ZSP Winsko.

TO BYŁ MECZ - galeria

         26 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się XIV Mecz Matematyczny dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych gminy Wińsko. Organizatorami zawodów byli nauczyciele matematyki z gimnazjum a gospodarzami uczniowie klasy sportowej - 1”a”. Nauczycieli i uczniów, którzy przyjechali na mecz, powitał dyrektor naszej szkoły, pan Artur Wojsławski. Młodzi matematycy rozpoczęli rywalizację od testu, który składał się z 30 zadań zamkniętych. „Matematyczny Tor Przeszkód” to runda, w której drużyny zmagały się z krzyżówką, tangramem i łamigłówkami logicznymi. „Zadania z różnych szuflad” to ostatni etap rozgrywek. Tu były zadania otwarte, które nie były trudne, ale wymagały sprytu i matematycznego błysku. Po rozwiązaniu wszystkich zadań uczestnicy udali się na poczęstunek. Był także czas na pamiątkowy wpis do szkolnej kroniki, wspólne zdjęcia i zwiedzanie naszej szkoły.

Wyniki konkursu:
I miejsce – ZSP Wińsko
II miejsce – SP Głębowice
III miejsce – SP Krzelów
IV miejsce – SP Orzeszków

         Każdy uczestnik otrzymał upominek, każda drużyna dyplom a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Podziękowania i drobne upominki otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali drużyny do startu i pomogli przeprowadzić konkurs. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom nagród: Wójt Gminy Wińsko, pani Jolancie Krysowatej-Zielnicy, państwu Jolancie i Adamowi Cygan oraz państwu Marioli i Grzegorzowi Mazur.

Joanna Polacka i Krystyna Bajrakowska

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - galeria

         W dniu 27.04.2017 r. laureaci etapu szkolnego konkursu historycznego o historii Brzegu Dolnego, z klas VI – Natalia Przytocka, Natalia Smolara i Martyna Beźnic oraz z klas II i III gimnazjum – Nina Ossowska, Aleksandra Mazur i Anna Żerko wzięły udział w II etapie powiatowego konkursu historycznego „Czy znam historię Brzegu Dolnego i jego okolic?”. Była to gra sprawnościowo – wiedzowa , która odbyła się na terenie parku linowego w Brzegu Dolnym. Współorganizatorami byli harcerze z Brzegu Dolnego – Cichociemni. W drużynie, która zajęła I miejsce była uczennica naszej szkoły z kl. 2 a , Aleksandra Mazur. Podsumowaniem konkursu był poczęstunek (grill) i upominki dla wszystkich uczestników powiatowego konkursu historycznego. Opiekunem merytorycznym konkursu była p. Barbara Luba, nauczyciel historii.

KONKURS EKOLOGICZNY - galeria

         W piątek (28 kwietnia 2017r.) mieliśmy okazję być świadkami zmagań uczniów, którzy wzięli udział w XI Międzygminnym Konkursie Ekologicznym w Ścinawie, pod hasłem „ Ziemia- nasza planeta”. W teście nasi uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą z zakresu propagowania idei ochrony Ziemi, uświadomienia potrzeby racjonalnego gospodarowania zasobami planety i promocji osobliwości przyrodniczych Ziemi. Spośród uczestników wyłoniono najlepszych, gdzie znalazła się trójka naszych uczniów:

1. Natalia Przytocka
2. Aleksandra Kowal i Hubert Drozd

         Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Urszula Cieleszczyn

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - galeria

28 kwietnia 2017 r. w Brzegu Dolnym odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  z udziałem naszej reprezentacji w składzie: Magdalena Dobrzańska, Roksana Dubyk, Igor Mosiek i Jakub Korzeniowski. Po podliczeniu punktów Magda zajęła ex aequo III miejsce, jednak  jury zdecydowało o dogrywce i niestety nasza reprezentantka przegrała jednym punktem. Gratulacje dla całej czwórki za godne reprezentowanie naszej szkoły!

DZIEŃ FLAGI I ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA- galeria

         28 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Wińsku uczczono ważne majowe święta: Święto Pracy. Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyły się uroczyste apele przygotowane przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. Anny Gierko. Całości przyświecały patriotyczne hasła: "Wolność, Naród, Ojczyzna", wyeksponowane zarówno w scenografii uroczystości, jak i w jej scenariuszu. Podczas apelu można było wysłuchać tradycyjnych majowych pieśni: "Mazurek 3 Maja" i "Polonez 3 Maja", recytacji wierszy, a także usłyszeć słowa przysięgi składanej przez króla Stanisława Augusta, w roli którego wystąpił uczeń klasy V a Maksymilian Marczak. Na zakończenie wszyscy wykonali piosenkę "A wszyscy Polacy...", co miało podkreślić nie tylko poważny, ale i radosny nastrój towarzyszący majowym świętom.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego