LISTOPAD - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

LISTOPAD

ARCHIWUM > 2017/2018

                                   POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  W ZSP WIŃSKO - galeria

          Dnia 7 i 8 listopada 2017r. w ZSP w Wińsku zostały zorganizowane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział 4 drużyny dziewcząt: ZSP Wińsko, SP nr 1 Wołów, SP Brzeg Dolny, ZSP Lubiąż oraz 4 drużyny chłopców: ZSP Wińsko, SP nr 1 Wołów, ZSS Wołów, SP Pogalewo Wielkie.
Naszą szkołę reprezentowały: N. Ossowska, A. Mazur, D. Raube, P. Czeryba, L. Badecka, M. Kozak, K. Biernacka, D. Bandura, J. Pytel, D. Rybka, K. Oleniacz. Dziewczęta zakończyły rywalizację na IV miejscu.
W skład drużyny chłopców weszli: K. Suszyński, B. Przyszlak, D. Szulik, P. Białek, J. Czekański, D. Ardeli, M. Nowak, F. Szczykutowicz, M.Uść, P. Grześkowiak, K. Kołb.
       Chłopcy po dwóch zwycięskich meczach mieli szansę na pierwsze miejsce jednak ulegli drużynie ze SP nr 1 z Wołowa i ostatecznie zajęli II miejsce. Wszystkie mecze sędziował Ryszard Mirytiuk nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Wińsku.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

                                                                               PAMIĘTAMY O 11 LISTOPADA - galeria

      Dnia 9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty montaż słowno-muzyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przygotowali go przedszkolaki, uczniowie zainteresowani historią oraz klasa 4 c. W apelu brały udział władze samorządowe i kościelne oraz dawni nauczyciele naszej szkoły. Autorzy przedstawienia wykonali i rozdawali gościom wstążeczki biało – czerwone.
Celem uroczystości było przypomnienie o ważnym dla nas święcie – odzyskaniu niepodległości przez Polskę


                                                                   11  LISTOPADA  - MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI - galeria

      11 listopada 2017 delegacja z naszej szkoły wzięła udział w lokalnych obchodach Święta Niepodległości. O godz. 12.00  wzięliśmy udział we Mszy św.   Po  uroczystościach kościelnych  przemaszerowaliśmy  pod pomnik. Tam złożyliśmy wiązankę kwiatów.  Potem przeszliśmy na cmentarz do grobu nieznanego żołnierza. W pochodzie uczestniczyły delegacje  władz  gminnych, szkół, oraz  innych instytucji gminnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z różnych klas, którzy pod opieką pana Ryszarda Mirytiuka nieśli biało-czerwoną, kilkunastometrową flagę był też poczet sztandarowy Publicznego Gimnazjum w Wińsku.

                                                                   SZKOLNY KONKURS HOBBYSTYCZNY

           Dnia 15 listopada odbył się szkolny konkurs hobbystyczny o samochodach. Wzięło w nim udział 15 chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy ścigali się w umiejętności rozpoznawania marek i modeli aut. Najlepszym znawcą samochodów okazał się Szymon Twardochleb z klasy 5a, który uzyskał aż 55,5pkt na 61 możliwych. Kolejne miejsca na podium zajęli gimnazjaliści Krystian Dziębowski 3a i Dawid Szulik 2a. Gratulujemy!                                                           Agnieszka Konieczna

                                                                     NASI UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W ŚCINAWIE - galeria

       Montaż słowno-muzyczny uczniowie przedstawili także w dniu 15.11.2017 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Ścinawie. Starsi odbiorcy bardzo się wzruszyli, słuchając przedstawienia.  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla aktorów.

                                                                     WYCIECZKA DO MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU - galeria

          Dnia 16 listopada 2017 uczniowie klasy 2B gimnazjum przy ZSP w Wińsku pod opieką wychowawczyni, p. U. Olejniczak wyjechali do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Biało-Czerwona Gmina” autorstwa grupy nieformalnej p. Daniela Moczydłowskiego, sfinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Zdolny Śląsk Lokalnie.Młodzież obejrzała stałe ekspozycje, m. in. „Sztuka śląska XII-XVI w.”, „Sztuka europejska XV-XX w”, oraz wystawy czasowe „Moda na Cranacha” i „Skarb średzki”. Szczególny podziw wzbudziła najcenniejsza część skarbu średzkiego - złota korona z XIV wieku. Klasa 2b bardzo dziękuje p. Danielowi Moczydłowskiemu za zaproszenie na wycieczkę


                                                                     UDANE SŁODKIE CO NIECO DLA TARY - galeria

Prawie 300 zł dla TARY zarobiliśmy podczas Dnia Słodkości!
W piątek 17 listopada klasa V „a”  przygotowała własne wypieki: babeczki, rogaliki, wafelki, ciasta. Sprzedawaliśmy je na małym stoisku przy szkolnym sklepiku. Dzięki tej akcji udało nam się zarobić sporo pieniędzy (dokładnie: 288 zł) i całą tę kwotę przekazaliśmy fundacji TARA na ręce pani prezes Scarlett Szyłogalis.
                                                           Klasa V a

                                                                     PRACOWITA SOBOTA W TARZE - galeria

        W sobotę 18 listopada znów byliśmy w TARZE. Tym razem zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy na serio. Najpierw przygotowaliśmy posłania dla koni - rozłożyliśmy słomę i siano w stajniach, posprzątaliśmy. Nie była to lekka praca. Panie wolontariuszki pracujące na co dzień w TARZE podzieliły nas na dwie grupy: chłopców i dziewcząt. Szybciej swoje obowiązki wykonali chłopcy, ale nie ma się co dziwić - trzeba mieć dużo siły, aby rozwinąć ciężkie bele, a potem jeszcze wszystko porozkładać w poszczególnych boksach! Po krótkim odpoczynku czekało nas kolejne zadanie – aby uprzątnąć teren przy stajniach przewoziliśmy taczkami stare deski. Na koniec poszliśmy nakarmić kozy. Pomiędzy tymi obowiązkami mieliśmy czas na spotkania i zaprzyjaźnianie się z mieszkańcami TARY. Poznaliśmy kucyki, osiołki, bawiliśmy się z małymi kotkami, cały czas towarzyszyły nam pieski. A piękne i mądre konie chyba już nas poznają – podchodzą, dają się pogłaskać i patrzą tak, jakby wiedziały, że przyjechaliśmy tam przede wszystkim dla nich. Przed odjazdem przekazaliśmy pani prezes Scarlett Szyłogalis pieniądze zarobione podczas piątkowego Dnia Słodkości.

                                                                                     Klasa V „a”  z wychowawcą.

                                                                     POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ - galeria

         10.11.2017 roku w Brzegu Dolnym jak co roku odbył się "Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej". W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (zespoły) zwyciężył tercet w składzie: Natalia Madera, Aleksandra Mazur i Amelia Lewandowska w utworze "Panie Generale".

                                                                    MATEMATYKA IGŁĄ MALOWANA  - WARSZTATY DLA KLASY II - galeria

         W ramach programu grantowego mPotęga dla uczennic klasy II gimnazjum odbyły się warsztaty matematyczne pt. „Matematyka igłą malowana”. Tym razem nauczycielami były dziewczęta z klasy III. Laura, Daria, Ola i Oliwia w krótkiej prezentacji multimedialnej przedstawiły krótką historię haftu matematycznego oraz zasady i technikę wyszywania na kartkach. Podczas godzinnego spotkania każdy z uczestników własnoręcznie wykonał zakładkę do książki. W ostatnim tygodniu listopada zostanie rozstrzygnięty konkurs dla klas II i III gimnazjum, w którym jury będzie oceniać najładniejsze zakładki do książki, wykonane właśnie techniką haftu matematycznego.
        Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    MIĘDZY WYMIARAMI, CZYLI RZECZ O FRAKTALACH -galeria

         Co ma wspólnego kalafior i liść paproci z matematyką? Co to są fraktale, gdzie można je znaleźć w otaczającym nas świecie i dlaczego ich piękno ciągle inspiruje wielu artystów? Fraktale – były tematem warsztatów dla uczniów klasy III gimnazjum, podczas których w prezentacji multimedialnej ukazane były przykłady oraz zastosowania fraktali, bo fraktale można dostrzec wszędzie – w kształtach chmur, budowie kalafiora czy rozgałęzieniach naczyń krwionośnych. Uczniowie poznali również sylwetkę polskiego matematyka - Wacława Sierpińskiego, który zajmował się tym zagadnieniem. W drugiej części zajęć uczniowie według podanego algorytmu rysowali Trójkąt i Dywan Sierpińskiego.
        Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    KOŁO MATEMATYCZNE - galeria

         W ramach programu grantowego mPotęga dla uczniów klasy III gimnazjum odbywają się raz w tygodniu zajęcia koła matematycznego, podczas których uczniowie rozwiązują zadania, przygotowują się do konkursów i  egzaminu próbnego, a także jako grupa projektowa wykonują zadania w ramach realizacji projektu „Matematyka Równaj Krok!”. Zajęcia prowadzone są dla uczniów uzdolnionych, ale również dla tych którzy są po prostu zainteresowani przedmiotem i chcą poszerzyć swoją wiedzę poza obowiązującym programem nauczania. Atmosfera na zajęciach jest przyjazna a uczniowie bardzo chętnie w nich uczestniczą.
         Zajęcia koła matematycznego odbywają się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ – „PORTRET SŁOŃCA- galeria

         W ramach programu grantowego mPotęga uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z profesorem Instytutu Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego panem Pawłem Rudawy, który w prezentacji multimedialnej pokazał „Portret Słońca”. Wykład był niewątpliwie niezwykłym wydarzeniem naukowym, które wprowadziło naszych uczniów w świat astronomii. Pan profesor z niezwykłym zaciekawieniem mówił o swojej pasji i jednocześnie pracy naukowej, jaką jest obserwowacja Słońca i zjawisk z nim związanych.
         Spotkanie odbyło się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    W OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM - galeria

         W ramach programu grantowego mPotęga uczniowie gimnazjum mieli okazję zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne w Białkowie. Na miejscu przywitał Nas gospodarz tego obiektu - astronom z Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. dr hab. Paweł Rudawy. Uczniowie poznali historię tego ciekawego miejsca oraz zobaczyli reflektor astrofizyczny –  największy na świecie koronograf do obserwacji Słońca o średnicy obiektywu 53 cm i długości 12 m. Wewnątrz obserwatorium można było podglądnąć Słońce na komputerze i przekonać się o jego wyjątkowości a przede wszystkim o tym, jak ono jest ogromne w porównaniu z Ziemią. Pod kopułą starego obserwatorium uczniowie zobaczyli reflektor astrofizyczny, który służy astrofizykom do obserwacji gwiazd. Zwiedzanie obserwatorium i spotkanie z profesorem to była bardzo ciekawa lekcja. Chętnie powtórzylibyśmy ją jeszcze raz.
         Wycieczka odbyła się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    HAFT MATEMATYCZNY - KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI - galeria

         Podczas warsztatów haftu matematycznego w październiku dla klas III w listopadzie dla klas II uczestnicy poznawali technikę wyszywania i wykonali zakładki do książek. Najładniejszych – aż 37! zakładek –  zostało zgłoszonych do konkursu, którego rozstrzygnięcie odbyło się 24 listopada 2017 r. Jury w składzie: pani Monika Klisowska, pani Katarzyna Bober i pan Artur Chytła wybrali 10 najlepszych prac.
W kategorii klasy II:
         I miejsce – Kamila Maciejko
         II miejsce – Julia Pytel
         III miejsce – Angelika Maciejko
         Wyróżnienia: Ola Marcinek i Patrycja Korzeniowska
W kategorii klasy III:
         I miejsce – Oliwia Chruszcz
         II miejsce – Ola Skokun
         III miejsce – Patrycja Wawruszczak
         Wyróżnienia: Daria Raube i Julia Cichno
Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję!
         Konkurs odbył się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


                                                                    PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - galeria

         Dnia 21 listopada 2017 r. odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój auli oraz sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pan Artur Wojsławski – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonał pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało medal przedszkolaka i słodkości. 
Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Całość uroczystości przygotowały nauczycielki: Elżbieta Bagińska, Iwona Formusiewicz oraz pomoc nauczycielska Henryka Szubert.                                                                    WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO WROCŁAWIA - galeria

         Czwartek 23 listopada 2017r. na długo pozostanie w pamięci dzieci, jako jeden z tych niezwykłych dni w szkole, obfitujący w moc wrażeń. Tego dnia grupy przedszkolne: „Biedronki” oraz „Mali odkrywcy” wybrały się wraz z nauczycielami na wycieczkę do Wrocławia. Głównym celem wycieczki było przedstawienie w wykonaniu znanej z występów na całym Świecie, jedynej w swoim rodzaju Moskiewskiej Rewii na lodzie, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa Charls'a Perraulta ,,Śpiąca Królewna". Wspaniałe, różnorodne kostiumy, bogata scenografia, jak również energetyzujące widzów układy choreograficzne zostały zaprojektowane przez Olgę Kondraszową – mistrzynię jazdy figurowej. Ponadto wartość artystyczną spektaklu wzbogaciły fantastyczne efekty specjalne, wraz z pokazem sztucznych ogni w finale rewii. W trakcie przedstawienia mogliśmy podziwiać nie tylko doskonałą muzykę i choreografię ale również indywidualne popisy zawierające trudne elementy jazdy figurowej. Korzystając z wizyty we Wrocławiu dzieci zwiedziły również Fontanny Multimedialne zlokalizowane na pergoli przy Hali Stulecia . Bez wątpienia wycieczka dostarczyła wielu emocji i z pewnością pozostawiła po sobie wiele niezapomnianych wspomnień.


                                                                    DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - galeria

         Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 24.11.2017r. przedszkolaki z grup: Biedronki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków i przedstawienie ich swoim kolegom i koleżankom z grupy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach:‘Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, , zgadywanki, , śpiewanie piosenek, zabawy z chustą animacyjną i robienie zdjęć w foto-budce.
         Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego