LUTY - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

LUTY

ARCHIWUM > 2017/2018

         GMINNE ZAWODY W MINISIATKÓWCE - galeria

         1 lutego 2018r. w ZSP w Wińsku zorganizowane zostały   Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej. W zawodach wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej z Wińska, Krzelowa i Orzeszkowa. Mecze  rozgrywane były  w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na  dziewczęta i chłopców. Uczniowie klas czwartych grali w dwójkach, klas piątych w trójkach,    a klasy szóste rywalizowały w zespołach czteroosobowych.
Drużyna dwójek chłopców w składzie: Kamil Marciniak, Dominik Maciaszek, Bartosz Bulbak, Krajczyk Olaf, Piotr Szurlej i Hubert Budnik zajęła I miejsce.
         Czwórki chłopców również zdobyły I miejsce w turnieju. Zwycięska zespół – Filip Stuchły, Filip Filipkiewicz, Patryk Frątczak, Kacper Januszczyk, Mateusz Bury, Krystian Syzdek, Dawid Maciaszek, Piotr Surmiak, Łukasz Chmieliński.
Trójki dziewcząt i chłopców oraz czwórki dziewcząt  ukończyły zawody na miejscu II.
Dwójki i czwórki chłopców będą reprezentowały naszą szkołę na zawodach powiatowych, które odbędą się 9 lutego w Wołowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


       WYJAZS DO LUBINA NA LODOWISKO

        Dnia 6 lutego 2018 klasa 2 „a” gimnazjum wraz z wychowawcą spędziła popołudnie na jeździe figurowej na lodowisku „OSIR” w Lubinie. Zabawa była przednia – jazda grupowa i indywidualna, piruety, jaskółki i zajączki Pogoda dopisała, humory również. Później była gorąca herbata i seans filmowy w kinie Helios w „Cuprum Arena” – taki klasowy wypad Walentynowy

       WYJAZD DO TEATRU

       6 lutego dzieci i młodzież z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w spektaklu pt. "Staś i Nel" na motywach powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Przedstawienie bardzo się podobało, przeplatały je wesołe piosenki i tańce z wykorzystaniem niezwykłych efektów świetlnych

         ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE RĘCZNEJ - galeria

       13 lutego  w OSiR w Wołowie odbyły się Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Mazur, Laura Badecka, Daria Raube, Patrycja Czeryba, Oliwia Chruszcz,  Dominika Bandura, Dominika Rybka, Julia Pytel, Wiktoria Gil, Julia Kaczmarska, Barbara Bura. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta jeden mecz zremisowały, a drugi przegrały i ostatecznie zajęły III miejsce w powiecie. Gratulujemy!
       Trzy dni później tj. 16 lutego  reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Igrzyskach Młodzieży w Piłce Ręcznej. Chłopcy  w składzie: Dawid Szulik, Kacper Kołub, Piotr Grześkowiak, Kacper Suszyński, Błażej Przyszlak, Damian Stuchły, Jakub Czekański, Krystian Dziębowski, Kacper Łukowicz, Patryk Sobowiec, Maciej Jarosz, Hubert Drozd ukończyli rywalizację na miejscu IV.


         DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU - galeria

       Wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego w wieku od 3 do 6 lat zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Wszystkie grupy: „Wiewiórki”, „Pszczółki”, „Sówki”,” Jeżyki”,” Mali Odkrywcy” i „Biedroneczki” z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Podczas uroczystości Dnia Babci i Dziadka w każdej grupie wiekowej odbył się konkurs na największą liczbę wnuków uczęszczających do Zespołu Szkół Publicznych w Wińsku. Nagrodą za największą ilość wnuków w każdej z grup było zdjęcie z Panem Dyrektorem Arturem Wojsławskim. Swoim najbliższym dzieci wręczyły laurki, dyplomy i słodkie poczęstunki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców.
       Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

         GMINNY TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ  - galeria

     21 lutego w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. I miejsce zajął uczeń z klasy 5a Igor Mosiek, III miejsce Natalia Smolara -
W kategorii gimnazjum I miejsce Julia Pytel II miejsce Dominika Bandura i III miejsce Klara Oleniacz.
Laureaci będą reprezentować ZSP w Wińsku w Powiatowym Turnieju w Wołowie! Gratulacje!!!

         INTERAKTYWNE WIDOWISKO TELEWIZYJNE - galeria

        Dnia 22.02.2018 r.  uczniowie klas I-III udali sie na INTERAKTYWNE WIDOWISKO TELEWIZYJNE DLA PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KLAS I-III zoorganizowane przez Teatr Show.
       TEATR SHOW to ogólnopolski projekt, który powstał w odpowiedzi na liczne pytania nauczycieli dotyczących pomocy w realizacji tematów związanych z mediami. Projekt jest realizowany dla trzech poszczególnych grup wiekowych. Forma jaką przyjęli przy przygotowaniu projektu wzorowana jest na coraz częstszych na całym świecie realizacjach teatralnych typu ONE MAN SHOW, w których prowadzący SHOWMAN jest przewodnikiem poszczególnych tematów. Każdy temat został zrealizowany przy współudziale wieloletnich profesjonalistów ze świata mediów w oparciu o sugestie i oczekiwania kadry nauczycielskiej. Prowadzący SHOWMAN jest dyplomowanym aktorem z doświadczeniem scenicznym w czarodziejski sposób wprowadzającym widzów w tajniki nowoczesnych mediów.
       Uczniowe podczas warsztatów mogli się wcielić w różne postacie wystepujące w bajce "Szewczyk Dratewka"


        POWIATOWE ZAWODY W MINISIATKÓWCE - galeria

       22 lutego 2018 roku w Brzegu Dolnym odbyły się Powiatowe zawody w minisiatkówce. Naszą szkołe reprezentowały dwie drużyny:
"czwórki" i "dwójki" chłopców. Czwórki w składzie: Mateusz Bury, Kacper Januszczyk, Filip Stuchły, Filip Filipkiewicz, Dawid Maciaszek, Krystian Syzdek, Patryk Frątczak, Piotr Surmiak. Dwójki: Dominik Maciaszek, Kamil Marciniak, Olaf Krajczyk, Piotr Szurlej, Hubert Budnik.
Reprezentacja "czwórek" zajęła III miejsce, "dwójki" wywalczyły II miejsce - gratulacje!

       LEKCJA  WYCHOWAWCZA  W 7b    - galeria

       27 lutego na godzinie wychowawczej w klasie 7 B gościlismy Panią Agnieszkę Borodacz. Pod jej okiem uczniowie wykonali zakładki do książek techniką decoupage. Zajęcia wsparły realizację programu Bookcrossing.

      MAMY LAUREATA KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO

        W lutym odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Plastyczno – Językowego dla uczniów szkół podstawowych "Moje hobby", organizowanego przez PCE i PPP w Wołowie, w którym nasz uczeń Witold Górowski z klasy 3b zajął III miejsce. Witek zilustrował i opisał po niemiecku swoje hobby- historię.
       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

         INNY NIE ZNACZY GORSZY - KONKURS PLASTYCZNY

                                                                             Szanowni Państwo!

       Nauczyciele wspomagających pracę dzieci niepełnosprawnych w Zespole Szkół Publicznych w Wińsku,   zwracają  się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe   w realizacji szczytnego celu, jakim jest  przybliżenie zagadnień związanych  z niepełnosprawnością, takich jak: integracja, tolerancja i równość poprzez organizację konkursu plastycznego „ Inny – nie znaczy gorszy”, oraz  innych działań organizowanych  w naszej szkole, w ramach tygodnia Świadomości autyzmu (od 9 – 14 kwietnia 2018 r.)
Na co przeznaczamy pozyskane środki:
•  organizacja przedstawienia,
•  zakup nagród dla zwycięzców w konkursie plastycznym, w dwóch         
 kategoriach wiekowych,
• materiały promujące zachowania altruistyczne oraz przybliżające społeczności szkolnej tematykę związana z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych.
       Możecie  Państwo skorzystać z okazji i już dziś włączyć się w naszą inicjatywę. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz ze względu na potrzebę wsparcia większej liczby uczestników gorąco liczymy na Państwa pomoc. Oferujemy również możliwość wykorzystania logo Państwa Firmy jako Sponsora podczas organizacji imprezy.
Serdecznie zapraszamy na przedstawienie do naszej szkoły w dniu 13 kwietnia 2018 r.
                                               
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO   -  plik  do pobrania

                                                                                                                                                                                                       Z wyrazami szacunku                                                                                
                                                                                                                                                                Organizatorzy:
                                                                                                                                                                 Krystyna Przepiórka,
                                                                                                                                                                 Małgorzata Gruszczyńska,
                                                                                                                                                                 Patrycja Godyla- Uść


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego