LUTY - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

LUTY

ARCHIWUM > 2016/2017

DZIEŃ BABCI W PRZEDSZKOLU U JEŻYKÓW - galeria        

         W dniu 01.02.2017 r. przedszkolaki z grupy „ Jeżyki” gościły kochane Babcie i Dziadków z okazji  ich święta. Dzieci pięknie recytowały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Po wręczeniu laurek z życzeniami i  drobnych upominków, spędziły miłe chwile ze swoimi Dziadkami przy słodkim poczęstunku.

WIZYTA W DOMU DZIECKA - galeria    

         01.02.2017 r. młodzież gimnazjum z ZSP w Wińsku odwiedziła przedszkolaki z Domu Dziecka w Krzydlinie Wielkiej. W ramach realizacji projektu "PoczytajMy" uczniowie przygotowali i zaprezentowali maluchom inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku. Pokazali młodszym kolegom, że z książką można doskonale się bawić.

SŁODKA AKCJA III A! - galeria     


         
Uczniowie klasy III A gimnazjum zorganizowali w szkole 6 lutego 2017 r. Dzień Słodkości. Pieniądze zgromadzone ze sprzedaży ciast postanowili przeznaczyć na pomoc w leczeniu dla swojej byłej wychowawczyni pani Marzeny Kilanowskiej. Już od pierwszej przerwy do kiermaszu ciast ustawiła się długa kolejka. Wszystkie ciasta zostały sprzedane!
         Dziękujemy naszym paniom kucharkom, które również dołączyły do akcji i przyniosły do sprzedaży pyszne placki drożdżowe z jabłkami. Wszystkim, którzy okazali dobre serce i wsparli naszą słodką akcję – DZIĘKUJEMY!!!

ZAPASY Z MATEMATYKĄ     


         
Jak co roku w naszym gimnazjum odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas I „Zapasy z Matematyką”. Do rywalizacji z Królową Nauk  stanęło 14 śmiałków. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wysoki. Młodzi matematycy z wielkim zaangażowaniem i ambicją zabrali się do zadań a potem z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.
I miejsce – Patryk Woźniak
II miejsce – Maciej Uść i Dominika Bandura
III Miejsce – Julia Pytel
         Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję wygranej. Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA


         
O tym, że logiczne myślenie jest w cenie wiedzą uczniowie klasy II gimnazjum, którzy przystąpili do rywalizacji w Konkursie Matematycznym  „Mistrz Logicznego Myślenia”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 23 uczniów z klasy 2„a” i 2„b”. Uczestnicy mieli do rozwiązania test oraz zadania otwarte. Wszyscy reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy, o czym świadczą wyniki konkursu:
Mistrzem Logicznego Myślenia został MACIEJ KORDEK
II miejsce – Jakub Kraus, Izabela Jaroń, Aleksandra Skokun i Laura Badecka
III Miejsce – Kinga Biernacka, Natalia Madera
i Patrycja Wawruszczak
         Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję wygranej. Joanna Polacka – nauczyciel matematyki

SPORTOWE ZMAGANIA - galeria

         Po powiatowych rozgrywkach  piłki koszykowej dziewcząt ( 2 miejsce) w Lubiążu i chłopców ( 3 miejsce)  w Wołowie przyszedł czas na konfrontacje w piłce siatkowej. Mistrzowie „Gminnego turnieju  mini piłki siatkowej” „dwójek i trójek” chłopców oraz„ czwórek” dziewcząt naszej szkoły  wzięli udział w powiatowych rozgrywkach. Po bardzo wyrównanej grze w dwóch setach dopiero  tie- break rozstrzygnął niestety na niekorzyść naszych drużyn  mecze.  Drużyny czwórek i trojek musiały uznać przewagę rywali co w konsekwencji pozwoliło im zająć 3 miejsce. Nasi nowicjusze - „ dwójki” chłopców pokonując zespół z Brzegu Dolnego 2:0 w setach ale niestety  ulegając reprezentacji z SP 1 z Wołowa zapewnili  sobie 2 miejsce w finale powiatowym  mini piłki siatkowej. Gratulujemy wyników i sportowej rywalizacji.

XXII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI " PEGAZIK"

         8 lutego 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się gminny etap XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego " Pegazik". Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie - młodsi - uczniowie klas IV- VI, i starsi- uczniowie gimnazjum. Każdy z uczestników wygłaszał przed komisją  jeden wybrany wiersz, a gimnazjaliści oprócz wiersza musieli także wygłosić fragment prozy. Spośród przedstawicieli czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy najlepszy okazał się Maksymilian Marczak z Zespołu Szkół w Wińsku. Trzy gimnazjalistki z naszego Zespołu, które wzięły udział w konkursie, zakwalifikowały się do etapu powiatowego w następującej kolejności: Dominika Bandura, Klara Oleniacz, Anna Żerko.
Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki podczas etapu powiatowego, który odbędzie się 15 marca.

WALENTYNKI


         
W tym roku Walentynki obchodziliśmy na słodko, przy ciasteczku i przy muzyce dla zakochanych puszczanej z radiowęzła. A w poczcie walentynkowej znalazło się ponad 100 kartek! Akcję zorganizowała klasa 3b gimnazjum.

RZUTNIKI OD RADY RODZICÓW - galeria

         

         Rada Rodziców przekazała na ręce dyrektora szkoły trzy rzutniki multimedialne. Pieniądze na ten cel zbierano już od 2 lat, środki zostały pozyskane podczas Święta Szkoły, Kiermaszu Bożonarodzeniowego i Wielkanocnego. Doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt z pewnością podniesie jakość nauczania. Dziękujemy.

AKCJA  GIMNAZJALISTÓW-galeria

         

         Uczniowie klas trzecich wsparli akcję malowania szkolnych korytarzy podczas ferii. Efekty ich pracy to kilka pomalowanych grzejników w szatniach szkoły podstawowej!

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego