MAJ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

MAJ

ARCHIWUM > 2017/2018

XIV GMINNY TURNIEJ EKOLOGICZNO - ZDROWOTNY  - galeria

         Dnia 15 maja 2018 r. odbył się w naszej szkole XIV  Gminny Turniej  Ekologiczno –Zdrowotny, w którym  udział  wzięli uczniowie klas I-III szkół naszej gminy.   W tym roku tematem przewodnim było POWIETRZE.
      W zagadnienie wprowadziły uczniów starsze koleżanki z gimnazjum, które pod czujnym okiem nauczyciela chemii p. Moniki Herejczak przeprowadziły bardzo ciekawe doświadczenia. Następnie  sześcioosobowe drużyny wykazywały się wiedzą ekologiczną przez rozwiązywanie EKO- testu, krzyżówki i ułożenie rebusu. Drużyny musiały również samodzielnie przeprowadzić doświadczenia i zaśpiewać ułożoną przez siebie  ekologiczną piosenkę. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja,  w której skład wchodzili zaproszeni goście. Turniej zakończył się wręczeniem nagród i dyplomów. Każda drużyna otrzymała również drzewko, które zasadzi w otoczeniu swojej szkoły.
        Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wydarzenia.   


GMINNY I POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS 4-6  

      Gospodarzem  Gminnego Turnieju Piłki Nożnej w tym roku szkolnym były Głębowice  we wtorek 15 maja. W turnieju wzięło udział 6 drużyn dziewczat i chłopców ze szkół w Krzelowie, Głębowic i Wińska.  Dziewczeta zajęły II mmiejsce po dobrej grze,  jednajk zabrakło szczęścia w walce o zwycięstwo. Chłopcy natomiast nie dali szans rywalom odnoszac  dwa pewne zwycięstwa. Tym samym zdobyli I miejsce premiowanym awansem do Turnieju Powiatowego w Wołowie. Tu jednak zawodnicy musieli zadowolić się III miejscem. Niestety w ostatniej minucie rywale z SP 1 Wołów strzelili nam bramkę na wagę swojego zwycięstwa ustanawiając wynik 3:2.   Na duże wyróżnienie zasluguje Matusz Bury kl. VIb, Filip Stuchły kl. VIa, Maciej Dziubiński kl Va  i z klasy IVa Filip Skowroński BRAWO
 Chłopcy grali w składzie:
bramkarz - Dawid Maciaszek, kapitan drużyny Mateusz Bury, Filip Stuchły, Kacper Januszczyk, Krystian Syzdek, Filip Stuchły, Filip Skowroński, Maciej Dziubinski, Kamil Marciniak, Bartek Kordek i Paweł Krasowski.


WYCIECZKA  DO  ESCAPEROOMU KLASY 3A GIMNAZJUM - galeria  

          W piątek, 18 maja uczniowie klasy III „a” i II „a” z gimnazjum wcielili się w detektywów. Wraz z nauczycielami Joanną Polacką i Krystyną Bajrakowską pojechali do Tkalni Zagadek, do Wrocławia. Zamknięte pomieszczenie, zgrana drużyna, zagadki i tykający zegar. To najważniejsze elementy zabawy w tzw. escaperoomie.
         Uczniowie w pięcioosobowych grupach zostali uwięzieni w pokojach zagadek. Aby się wydostać, należało wspólnymi siłami rozwiązać łamigłówki. W pokoju „Eksperyment” należało zbadać tajemnicę śmierci jednej z pacjentek zaś w pokoju „Porwanie” – do rozwiązania była tajemnica porwania naukowców. Poprawnie rozszyfrowane zadania, w odpowiedniej kolejności, pozwoliły otworzyć wyjściowe drzwi. Trzeba było być spostrzegawczym, sprawnie łączyć fakty i współpracować z innymi. Dziewczyny poradziły sobie z zadaniami bez problemu, wyszły z pokoju po godzinie. Natomiast ci, którzy utknęli w martwym punkcie – grupa chłopców, mogli liczyć na pomoc „mistrza gry” obserwującego ich poczynania przez kamery. Jego głos z krótkofalówki naprowadzał uczestników na właściwy trop.
          Dodatkową atrakcją dla uczniów była wirtualna rzeczywistość, czyliwygenerowany w 3D i 360˚ obraz, który sprawia wrażenie wyjątkowo realnego. Dodając do tego praktycznie nieograniczone możliwości kreowania oraz urządzenia umożliwiające przeniesienie naszych ruchów można przeżyćprawdziwą magię. Pobyt w Tkalni Zagadek był super zabawą! Polecamy!
                                                   Joanna Polacka, wychowawca klasy III „a”

MATEMATYKA PO ANGIELSKU  - galeria

        22 maja 2018 r. lekcja matematyki w klasie II „b” gimnazjum odbyła się w języku angielskim. Celem lekcji było poznanie słownictwa matematycznego, które przyda się już niebawem w konkursie „Matematyka po angielsku”. Pani Patrycja Serdyńska przygotowała dla uczniów słowniczek polsko-angielski pojęć z arytmetyki, algebry i geometrii.
W prezentacji multimedialnej pokazała słówka obrazkowo, wyjaśniając znaczenie każdego z nich. Na deser był quiz, który uczniowie rozwiązywali na swoich smartfonach, logując się na stronie Kahoot! Wyniki po każdym zadaniu – napisanym oczywiście w języku angielskim –
i ranking uczestników zabawy śledziliśmy na tablicy interaktywnej.
  Na najwyższym stopniu podium stanęli Maciej Uść i Kamil Fałat.
         Lekcja była bardzo ciekawa a połączenie matematyki i języka angielskiego jeszcze bardziej zachęciło uczniów do udziału w konkursie. Teraz czas na utrwalenie słówek i zastosowanie ich w praktyce. Wszystkich chętnych uczniów z klasy II gimnazjum zapraszam – 7 czerwca –  konkurs „Maths in English”!
Dziękuję pani Patrycji Serdyńskiej za wsparcie w zorganizowaniu konkursu i przygotowanie naprawdę super lekcji!

                                         Joanna Polacka, nauczyciel matematyki

Z FLAŻOLETEM ZA PAN BRAT  

         Dnia 22 maja 2018 roku odbyła się prezentacja efektów pracy uczniów klasy 0 biorącej  udział w innowacji "Z flażoletem za pan brat". Grupa 16 osobowa grająca na flażoletach zaprezentowała kilka utworów przed dziećmi z przedszkola.

WYCIECZKA DO DZIEWIENIA  - galeria

      W dniu 24.05.2018  dzieci z klas 1-3 były na wycieczce w miejscowości Dziewin. Dzieci uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych  i  warsztatach kulinarnych przygotowanych przez  Koła Gospodyń Wiejskich. Było bardzo ciekawie i smacznie

APEL Z OKAZJI URODZIN JANA PAWŁA II  - galeria

Dnia 24 maja 2018 roku w szkole obchodziliśmy 98 rocznice urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się uroczysty apel pt. "Kawiarnia wspomnień" przygotowany przez klasę V
Został rozstrzygnięty konkurs o Janie Pawle  II
W kategorii klas I - III praca plastyczna pt.: "Portret Jana Pawła II"
I miejsce - Patrycja Gajda
II miejsce  - Klaudia Litwin
III miejsce  - Tymoteusz Wiśniewski

W kategorii klas IV - VII i gimnazjum  plakat pt.:"Jan Paweł II - Papież modlitwy"
I miejsce - Roksana Dubyk
II miejsce  - Natalia Malinowska oraz Ursyn Wysoczański - Minkowicz
III miejsce  - Sandra Łubińska oraz Dominika Gordziejewska i Milena Kozak
Wyróżnienie - Kamila Maciejko

Test wiedzy o Janie Pawle II
Szkoła Podstawowa
I miejsce - Natalia Przytocka
II miejsce  - Zuzanna Chomiak
III miejsce  - Zuzanna Grześkowiak oraz Kacper Januszczyk

Gimnazjum
I miejsce - Natalia Madera
II miejsce - Laura Badecka
III miejsce - Patryk Woźniak

Gratulujemy zwyciężcom.

DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

          Piosenki, wiersze, a nawet wspólne tańce przygotowały maluchy z grupy biedronki.
W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy.
        Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim mamom prezenty i dyplomy. Następnie po części oficjalnej zaproszone mamusie zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem.


POWIATOWY TURNIEJ PREWENCJA ALE INACZEJ  - galeria

       29 maja 2018 roku w Brzegu Dolnym odbył się kolejny Powiatowy Turniej Prewencja ale Inaczej. Jak zwykle wzięły  udział szkoły podstawowe z całego powiatu wołowskiego - szesnaście drużyn. Turniej składał się z tesu wiedzy o pracy policji oraz z części sprawnioścowej. Turniej umilała orkiestra policyjna z Wrocławia. Nasza reprezentacja w składzie Dawid Maciaszek, Krystian Syzdek, Zuzanna Grześkowiak, Igor Mosiek, Dagmara Mosiek, Dominik Maciaszek uplasowali się w środku stawki zajmując ósme miejsce

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego