MAJ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

MAJ

ARCHIWUM > 2016/2017

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - galeria

         2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Aby rozbudzić i utrwalić u przedszkolaków poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli udaliśmy się do instytucji państwowych w Wińsku, aby udekorować okna, biura biało-czerwonymi flagami. Tym wizytom towarzyszyła piosenka:

Jesteśmy Polką i Polakiem,
dziewczynką fajną i chłopakiem,
kochamy Polskę z całych sił
Chcemy byś również kochał ją i ty i ty.

         W ten sposób chcieliśmy zaprosić mieszkańców Wińska do wspólnego świętowania.

"ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ" - galeria

         

         "Przyjaźń" - pod takim hasłem prowadzone są w tym roku działania w ramach ogólnopolskiej akcji "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Zaangażowała się w nie klasa IV a. Mają one na celu pokazać, jaką wartość ma przyjaźń, jak wiele można zdziałać mając przyjaciół, jak ważna jest przyjaźń w naszym życiu. Jednym z zadań było wykonanie plakatów o tej tematyce. Podczas lekcji wychowawczej uczniowie pracowali nad ich wykonaniem w grupach, a efekty ich pracy można zobaczyć w holu szkoły. 

MAJÓWKA I PIKNIK RODZINNY

KONKURS RECYTATORSKI - galeria

         Dnia 19 maja 2017 r. w Orzeszkowie odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości p. Karoliny Kusek. Recytacji uczniów z 10 szkół powiatu wołowskiego przysłuchiwała się sama autorka.  Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło 6 dzieci z klas I-III.  Bartek Snella zajął pierwsze miejsce w kategorii klas pierwszych. Hanna Kilanowska zajęła pierwsze  miejsce w kategorii klas drugich. Nikola Hoja zajęła pierwsze  miejsce w kategorii klas trzecich. W konkursie uczestniczyli także: Klaudia Kubasik, Dominika Gordziejewska oraz Wojciech Wesolowski.
         Wszystkim serdecznie gratulujemy!


GMINA – POWIAT- MIĘDZYPOWIAT- galeria

         Kolejne zmagania  sportowców szkoły podstawowej to turnieje piłki nożnej. W Głębowicach rozegrany został gminny turniej, w którym nasze reprezentacje pokonały reprezentacje: Krzelowa, Orzeszkowa i Głębowic, a tym samym zajęły I miejsca w kategoriach dziewcząt  i chłopców. Powiat równie był udany, chociaż wymagał więcej zaangażowania i wysiłku. W turnieju reprezentacje zmierzyły się z drużynami z SP 2 Wołów i SP 6 z Brzegu Dolnego. Efektem rywalizacji było zdobycie tytułu wicemistrzów powiatu w kategorii chłopców i I miejsce -a tym samym mistrzostwa przez drużynę dziewcząt. Nasze „złote dziewczyny” wzięły udział w FINALE MIĘDZYPOWIATOWYCH MISTRZOSTW PIŁKI NOŻNEJ i stanęły do rywalizacji z profesjonalnymi drużynami z Trzebnicy i Udanina. Pomimo olbrzymiego zaangażowania i sportowej walki dziewczęta uległy rywalkom  ( 0:2 z Trzebnica: 1:2 Udaninem). Rywalki były pod wrażeniem gry i determinacji naszych dziewcząt – zwłaszcza, że spotkał ich po raz pierwszy w takim turnieju. Od piątkowego spotkania wiedzą już, gdzie leży Wińsko z którego wywodzą się takie zawodniczki. I, aż strach pomyśleć gdzie dojdziemy w rozgrywkach, gdy ruszy nasze boisko do piłki nożnej, bo bez niego dotarliśmy do takiego etapu rozgrywek?!

BRAWO CHŁOPCY! BRAWO DZIEWCZYNY!          
OTO ONI!

MISTRZYNIE POWIATU

WICEMISTRZOWIE POWIATU

1

KOWAL OLA

1

MISZCZYSZYN  IGOR

2

BURA BARBARA

2

AWGUL  MICHAŁ

3

BUJALSKA  NATASZA  

3

ŁUKOWICZ  KACPER

4

JAROSZ AMELIA  

4

MAĆKÓW  MATEUSZ

5

DZIUBIŃSKA ZUZIA

5

MACIASZEK DAWID

6

CHOMIAK  ZUZIA

6

STUCHŁY FILIP

7

KOLBUSZ  GABRYSIA

7

BURY MATEUSZ

8

KACZMARSKA JULIA

8

SNELLA  MACIEJ

9

KONIECZNA MILENA  

9

JANUSZCZYK KACPER

10

SMOLARA NATALIA     

10

SYZDEK KRYSTIAN

MAMY DWA WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY 2017 - galeria

         Z przyjemnością informuję, że w edycji konkursu KANGUR MATEMATYCZNY 2017 zostali wyróżnieni dwaj uczniowie naszego gimnazjum: Maciej Uść z klasy 1 „B” i Maciej Kordek z klasy 2 „B”. Nagrodzonym uczniom jeszcze raz dziękuję za postawę i włożony wysiłek w przygotowanie się do tego konkursu i GRATULUJĘ SUKCESU.

Szkolny koordynator konkursu
Joanna Polacka

MAJÓWKA W WIŃSKU- galeria

         Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Majówki, która odbyła się 27 maja na Stadionie w Wińsku. Przedszkolaki z grupy „Mali Odkrywcy”, Biedronki” i „Wiewiórki” wystąpiły z bogatym repertuarem artystycznym- przygotowały wiersze, inscenizacje, piosenki, tańce i  życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po części oficjalnej można było skosztować pyszności z kącika kulinarnego oraz obejrzeć pokazy Straży Pożarnej.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego