MARZEC - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

MARZEC

ARCHIWUM > 2017/2018

         TURNIEJ  PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH - galeria

      W czwartek 1 marca 2018 r. odbył się  się Turniej Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniów Gminy Wińsko. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły, ZSP Wińsko, SP Krzelów, Sp Orzeszków i SP Głębowice. Nasza Szkoła wystawiła do turnieju dwie reprezentacje, które zajęły dwa pierwsze miejsca,
a uczeń z klasy IVB Kamil Marciniak został najlepszym strzelcem - gratulacje!!!

         SUKCES  OLI  MAZUR  NA  PEGAZIKU!!! - galeria

      7 marca 2018 r. w Wołowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XXIII Konkursu Recytatorskiego "PEGAZIK". Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy konkursu gminnego:  Maksymilian Marczak w kategorii SP, Dominika Bandura - gimnazjum, Klara Oleniacz - gimnazjum i Aleksandra Mazur.
Klara z wróciła z wyróżnieniem natomiast Ola zajęła I miejsce premiowane awansem do finału dolnośląskiego, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Kłodzku. Ola wywalczyła zwycięztwo utworami Jana Lechonia - "Pytasz co w moim życiu z wszystkich rzeczy główną..."  oraz Goscinny, Sempe "Mikołajek"   Gratulacje!!!

         DYKTANDO MATEMATYCZNE

Podczas Szkolnego Święta Matematyki odbyło się Dyktando Matematyczne dla klas VII. Każdą klasę reprezentowało 5 uczniów.
Pomimo, że dyktando "najeżone" było trudnymi pod względem ortograficznym pojęciami matematycznymi, uczestnicy dali radę!
Najlepszymi polonistkami wśród matematyków i matematyczkami wśród polonistów okazały się
Natalia Przytocka z VII A i Alicja Wesolowska z klasy VII B.


II miejsce –  Basia Gołąbek VII „a” i Natalia Smolara VII „b”
III miejsce – Aleksandra Kowal VII „a”


                              Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
                              Nauczyciele matematyki

        SZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI  - galeria

       Już po raz kolejny w ZSP w Wińsku odbyło się  Szkolne Święto Matematyki.  Cały tydzień w szkole był poświęcony matematyce, szkołę opanowało istne szaleństwo liczenia, bo któż nie lubi rebusów, zgadywanek, łamigłówek i wyzwań?
Obchody święta KRÓLOWEJ NAUK miały charakter konkursów. Najlepsi matematycy w szkole rywalizowali w Matematycznym Czarze Par, Turnieju SUDOKU, Kangurze Matematycznym, klasy VI walczyły w konkursie „JEDEN z 10” a klasy VII pisały DYKTANDO MATEMATYCZNE. Uczniowie klasy III SP rywalizowali o tytuł SUPERMATEMATYKA. Były wystawy, prezentacje, warsztaty.
         Każda klasa przygotowała karykaturę matematyka a klasowi literaci ułożyli wiersze na cześć „królowej nauk”, dzięki temu dekoracja szkolnego holu była niecodzienna. Swoje prace prezentowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. 14 marca królową dnia była Ludolfina, czyli liczba
π. Uczniowie mogli poznać historię tej ciekawej i bardzo tajemniczej liczby. Można było również spróbować pysznych ciasteczek upieczonych z tej okazji . Zwyczajem stał się już fakt, że korytarze szkolne w Dzień Liczby Pi przyozdabiane są kolorowymi cyframi, które stanowią początkowy fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz gazetkami o historii tej liczby.
         Obchodom Szkolnego Dnia Matematyki towarzyszyła wspaniała atmosfera i znakomita zabawa. Take święto  w szkole to doskonała okazja do innego spojrzenia na matematyczne myślenie, pokazanie, że szkoła nie musi być nudna, a matematyka wcale nie jest taka straszna. Wszystkie klasy podjęły zadania, zaangażowały się w ich realizację, a uczniowie wykazali duże zainteresowanie matematycznymi potyczkami. Wystawy  i prezentacje uczniowskich prac wzbudzały podziw  wśród rodziców i gości, którzy odwiedzili naszą szkołę.

                                                                                                      Joanna Polacka,
                                                                                                      nauczyciel matematyki w ZSP w Wińsku

       MIĘDZYNARODOWY KUNKURS  MATEMATYCZNY "KANGUR"  -  galeria

       Dnia 15 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych.
        W naszej szkole udział w konkursie wzięło 20 uczniów gimnazjum z klas II-III.  Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Każdy uczestnik na pamiątkę udziału w konkursie otrzymał w prezencie układankę logiczną z drutu.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w maju. W ubiegłym roku szkolnym mieliśmy dwa wyróżnienia -  Maćka Kordka i Maćka Uścia!


                                                                                                Joanna Polacka,
                                                                                                nauczyciel matematyki w ZSP w Wińsku

       KONKURS HISTORYCZNY

       8 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w szkolnym etapie Powiatowego Konkursu Historycznego z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W jego ramach uczniowie musieli wykazać się umiejętnością korzystania z tekstów źródłowych mówiących o postaciach o doniosłym znaczeni dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej. Zadania były trudne i wszyscy uczestnicy świetnie sobie z nimi poradzili. Najlepszymi okazali się: Wojciech Pajka i Natalia Przytocka (kategoria szkoły podstawowe) oraz Nina Ossowska i Dominika Bandura (kategoria gimnazjum). Wszystkim serdecznie gratulujemy!

       PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ  I DZIEŃ WIOSNY - galeria

         Dziś wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego w Wińsku uczestniczyły w obchodach PIERWSZEGO DNIA WIOSNY. Przywitanie Pani Wiosny rozpoczęliśmy od oglądnięcia teatrzyku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku. Studio teatralne KRAK-ART z Krakowa z przedstawieniem pod tytułem "Nie ma jak w domu" wprawiło dzieci w świetny humor. Po spektaklu barwny korowód ruszył ulicami Wińska do rynku aby powitać piękną "Panią Wiosnę". Dzieci zaśpiewały piosenki oraz posadziły ręcznie wykonane kolorowe kwiaty. Na koniec zostały obdarowane cukierkami przez Panią Wiosnę.

       KONKURS MATEMATYCZNY 1 z 10 - galeria

           Podczas Szkolnego Święta Matematyki odbył się Konkurs Matematyczny dla klas VI „ JEDEN z 10”. Każda klasa wytypowała do udziału 5 uczniów. Do rywalizacji stanęli najlepsi matematycy z klasy VI A i VI B, a pozostali uczniowie obu klas byli kibicami.   Konkurs przebiegał w trzech etapach. Uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu matematyki na poziomie klasy VI. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Najwięcej emocji było w etapie III, gdy na polu walki pozostało trzech najlepszych zawodników.
Konkurs wygrała
Zuzanna Grześkowiak z klasy VI B  pokonując w finale Łukasza Chmielińskiego z klasy VI B (II miejsce ) i Magdalenę Dobrzańską z klasy VI A (III miejsce).


                                                                                      Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
                                                                                      Nauczyciele matematyki

       KONKURS  MATEMATYCZNY "CZAR PAR"  - galeria

            Podczas Szkolnego Święta Matematyki dla wszystkich uczniów od  klasy IV SP do III gimnazjum odbył się konkurs Matematyczny Czar Par. Do udziału w konkursie zgłosiło się 12 par, każdą klasę reprezentowała jedna dwuosobowa drużyna.
Każdy zespół rozwiązywał  zadania w III rundach, w wyznaczonym do tego czasie. Zawodnicy próbowali  swoich sił w zadaniach logicznych, łamigłówkach, układankach, krzyżówkach, które  wymagały  kreatywności i twórczego myślenia.
Najlepszą parą w klasach IV – VII Szkoły Podstawowej okazali się
najmłodsi uczestnicy turnieju
                     DAGMARA MOSIEK i FILIP SKOWROŃSKI z klasy IV A
            Najlepszą parą w klasach II – III Gimnazjum byli
                     LAURA BAEDECKA i RADOSŁAW WOŹNIAK z klasy III A

                                                             Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
                                                             Nauczyciele matematyki

      POWIATOWY  KONKURS  MATEMATYCZNY  

       27 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernnika w Wołowie odbyły się Finały Powiatowych Konkursów Matematycznych. Jesteśmy dumni z reprezentantów naszej szkoły gdyż zajęli oni czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

  • klasy 4-5 szkoła podstawowa

    II miejsce - Igor Mosiek

  • klasy 6-7 szkoła podstawowa

    II miejsce - Natalia Przytocka
    III miejsce - Wojciech Pajka

  • klasy 2-3 gimnazjum

    I miejsce - Kacper Nikiel

       Odbiór nagród będzie miał miejsce w 12 czerwca podczas XI Powiatowej Gali Laureatów w Wińsku.
                                                                                                                                                      GRATULUJEMY!

       KONKURS RECYTATORSKI W KRZELOWIE  - galeria

Dnia 15.03.2018 dzieci z klas I-III wzięły udział w gminnym konkursie recytatorskim „Wiersz znane i lubiane” organizowanym przez SP w Krzelowie.

       WÓJT GMINY WIŃSKO I GOK OGŁASZAJĄ KONKURS EKOLOGICZNY!!!

                                     Wójt gminy Wińsko i Gminny Ośrodek Kultury w Wińsku ogłaszają ekologiczny KONKURS

plastyczny i fotograficzny pod hasłami „Szanuj siebie i sąsiada, palić śmieci nie wypada”, „Pod wspólnym niebem dbajmy o siebie”, „Smog to smok. Pożera ludzi”..
       Ponadto organizatorzy poszukują nowych haseł, którymi dzieci i młodzież namawiać będą dorosłych, żeby nie palili śmieci, nie zatruwali najbliższego środowiska, nie szkodzili sobie, swoim dzieciom, sąsiadom i ich dzieciom. Pomogą zmienić złe nawyki na dobre, przekonają, że należy dbać o siebie i sąsiadów, o wszystkich ludzi małych i dużych.  Za najtrafniejsze hasła ufundowane będą nagrody specjalne

                              UWAGA UCZESTNICY!

Pokazujemy dobre przykłady, przekonujemy, poruszamy, namawiamy, uświadamiamy, chwalimy.
Nie straszymy karami, nie grozimy, nie krytykujemy. Dorośli tego nie lubią i mogą się zachowywać na przekór i na złość, a przecież nie o to nam chodzi
Oprócz nagród rzeczowych dla autorów, przewidujemy publikację zwycięskich prac w internecie, w prasie i na oficjalnych plakatach gminy Wińsko!!!
Prace zbieramy do 10 kwietnia (w GOK). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaraz po rozstrzygnięciu czyli do końca kwietnia
.

       REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - galeria

         Rekolekcje wielkopostne, szczególny czas, w którym poddajemy się refleksji nad naszym życiem; czas przygotowania do świąt Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego.  Taki czas przeżyliśmy w naszej szkole w dniach od 12 do 14  marca 2018 roku. Naszym gościem  prowadzącym rekolekcje szkolne był  franciszkanin konwentualny z  Kijowa, ojciec Michał Staszak. Codziennie rano rozpoczynaliśmy dzień modlitwą poranną i nauką. Po modlitwach podopieczni szli do klas, gdzie uczniowie klas starszych, czyli animatorzy rekolekcyjni, w ramach projektu edukacyjnego "Wszystkie dzieci nasze są", prowadzili zajęcia. W ramach tych zajęć  wychowankowie przygotowali scenki rodzajowe, piosenki religijne oraz wykonywali inne zadania. W trzecim dniu rekolekcji klasy IV -VII i gimnazjum uczestniczyły w spowiedzi rekolekcyjnej oraz we mszy na zakończenie rekolekcji, a klasy młodsze prezentowały efekty swoich prac.
         Uczniowie klas podziękowali Ojcu Rekolekcjoniście kwitami oraz  laurkami.
         Dziękujemy za piękne nauki rekolekcyjne

       PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - galeria

21 marca witaliśmy wiosnę przedstawieniem "Nie ma Jak w domu " zorganizowanym przez GOK w Wińsku.

       KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I SP 1, 2, 3  KROPKI  ŁĄCZYMY - galeria

      Podczas Szkolnego Święta Matematyki uczniowie klas I szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym „1, 2, 3, … kropki łączymy”.
Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci inspirowanej kolejnymi liczbami naturalnymi oraz prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej.
     Zadaniem uczniów było połączyć w kolejności rosnącej liczby i pomalować powstały rysunek. Prace uczniów można podziwiać na wystawie w holu głównym szkoły.
   Najładniejsze prace wykonali:
Klasa 1A:       
                               Klasa 1 B
I miejsce  – Natalia Tokarz   
     I miejsce  – Klaudia Litwin
II miejsce  – Oliwia Miłuch    
    II miejsce  – Olga Mosiek
III miejsce  – Zuzanna Czajka    III miejsce  – Hanna Godyla
       W dniu 23 marca 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów dla zwycięzców.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace a wychowawcom - pani Bogumile Szewczuk i pani Joannie Srebniak za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.
                                                           Gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów!
                                                           Nauczyciele matematyki

       KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS II SP "NA TROPACH SYMETRII - MOTYLE" - galeria

        Podczas Szkolnego Święta Matematyki uczniowie klas II szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym „Na tropach symetrii MOTYLE”.
Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci inspirowanej figurami geometrycznymi, rozwijanie umiejętności rozpoznawania symetrii w otaczającym nas świecie oraz prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej.
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką motyla z elementami symetrii. Wszystkie motylki zostały również nazwane. Prace uczniów można podziwiać na wystawie w holu głównym szkoły.
        Najładniejsze motylki wykonali:
I miejsce  
Bartosz Snella
II miejsce  
Zuzanna Borodacz
III miejsce  
Martyna Beśka
        W dniu 23 marca 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace a wychowawcy - pani Małgorzacie Pabich za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.                   
                                                                           Gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów!
                                                                           Nauczyciele matematyki

       KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS III SP "SUPERMATEMATYK" - galeria

        Podczas Szkolnego Święta Matematyki dla uczniów klas III SP odbył się Konkurs Matematyczny „SUPERMATEMATYK”. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie uzdolnień matematycznych oraz kształcenie logicznego myślenia. Każdą klasę reprezentowało 6 uczniów. Do rywalizacji stanęli najlepsi matematycy z klasy III A i III B.
       Uczestnicy konkursu rozwiązywali 12 zadań w ciągu 60 minut. Zadania były o różnym stopniu trudności i wymagały logicznego myślenia. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bogatą wiedzą i umiejętnościami matematycznymi. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o czym świadczą wyniki konkursu:
      I miejsce –   Lena Skibińska, Julia Maślejak i Damian Malik
     II miejsce –   Hanna Wrona
     III miejsce –  Julia Pietruszka, Karol Fojt i Szymon Kowal
W piątek 23 marca 2018 r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.
                                                                                                
                                                                               
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!
                                                                               Nauczyciele matematyki

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego