MARZEC - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

MARZEC

ARCHIWUM > 2016/2017

KONKURS "TRZYMAJ FORMĘ" - galeria

         1 marca 2017 roku uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w konkursie będącym częścią  programu pn. „Trzymaj formę”, który od lat realizowany jest w naszej szkole. Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez stosowanie zbilansowanej diety i aktywność fizyczną. Był to pierwszy etap konkursu (szkolny), a kolejny (powiatowy) zaplanowany jest na 28 kwietnia 2017 roku.  Konkurs przeprowadzony był on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Punktualnie o godz. 10.00 uczennice przystąpiły do rozwiązywania zadań konkursowych, które miały wykonać w ciągu  45 minut. Interdyscyplinarny charakter testu wymagał od dziewcząt szerokiego zakresu wiedzy.  Obejmował on  bowiem zagadnienia z biologii, techniki i wychowania fizycznego. W konkursie wzięły udział: Laura Badecka, Nina Ossowska, Aleksandra Mazur,  Julia Cichno, Monika Kozak, Patrycja Czeryba i Inga Krajczyk. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał wicedyrektor szkoły – Dariusz Łeśko i koordynator – Urszula Koleśnik. Naszym dziewczętom życzymy powodzenia.

DZIEŃ KOBIET - galeria

         W tym roku w naszej szkole Dzień Kobiet obchodzono inaczej niż dotychczas. Zostały zaproszone Panie które pracowały i obecnie pracują w szkole, przygotowano poczęstunek w stołówce szkolnej. Były życzenia dla Pań, a spotkanie umilił występ męskiej części personelu szkoły. Panowie przygotowali dwie piosenki „Prywatki” i „Biały miś”. Na koniec odśpiewano dla Pań STO LAT. Krótki koncert wzbudził spory aplauz wśród żeńskiej części a całe spotkanie odbyło się w przyjemnej i miłej atmosferze.

"BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ ..." - galeria

         09.03.2017 roku odbył się apel z okazji święta wszystkich kobiet, tych małych, średnich i dorosłych. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Uczniowie klas piątych i szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pań: Marioli Łeśko i Anny Skowrońskiej przygotowali humorystyczny występ artystyczny. Uczestnicy wysłuchali szkolnych wiadomości, które dotyczyły kobiet. Obejrzeli materiał filmowy przygotowany przez uczennice, które przeszły po szkole z pytaniem: po co istnieją kobiety? Odpowiedzi były bardzo ciekawe :). Były scenki z życie kobiet, pokazujące relacje damsko-męskie od czasów Adama i Ewy, po współczesność. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków.

XXII DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI " PEGAZIK"

         15 marca 2017 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej  w Wołowie  odbył się powiatowy etap XXII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego " Pegazik”. Nasz reprezentant w kategorii młodsi, Maksymilian Marczak, zajął trzecie miejsce. W kategorii starsi naszą szkołę reprezentowały: Dominika Bandura i  Klara Oleniacz. Klara zajęła miejsce drugie, Dominika otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczniom!

SZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI - galeria

         Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się  Święto Matematyki. Cały tydzień w szkole był poświęcony matematyce, a wszystko co wokół się działo, było z nią związane. Naszą szkołę opanowało istne szaleństwo liczenia, bo któż nie lubi rebusów, zgadywanek, łamigłówek i wyzwań? A do tego jeszcze wesołe współzawodnictwo i potyczki z koleżankami i kolegami. Obchody święta KRÓLOWEJ NAUK miały charakter konkursu między klasami i nie tylko. Rywalizowali najlepsi matematycy w szkole w Matematycznej Lidze Klas, Turnieju SUDOKU, Kangurze Matematycznym oraz w powiatowych konkursach matematycznych „PLUSIK” i „OMNIBUS”. Były wystawy, prezentacje, warsztaty.
         14 marca królową dnia była Ludolfina, czyli liczba π. Uczniowie mogli poznać historię tej ciekawej i bardzo tajemniczej liczby. Można było również spróbować pysznych ciasteczek upieczonych z tej okazji.Dekoracja szkolnego holu była niecodzienna. Dziesięć dni wcześniej, każda klasa dostała dwa zadania, za wykonanie których można było zdobyć punkty.

  • „Matematyk z byle czego”, czyli wykonanie karykatury matematyka – klasy I-III Gimnazjum

  • „Matematyka jest wszędzie”, czyli matematyka w życiu codziennym – klasy IV-VI SP

  • „Świat pełen figur”, prace plastyczne w wykonaniu uczniów klas I-III SP

  • „Matematyka wierszem pisana”, czyli ułożenie wiersza, fraszki lub limeryku poświęconego matematyce. Tym zadaniem zajęli się najlepsi klasowi „literaci”. Wiersze na cześć „królowej nauk” zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac kartek wykonanych techniką haftu matematycznego, tangramów i mandali. Swoje prace prezentowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Zwyczajem stał się już fakt, że korytarze naszego gimnazjum w Dzień Liczby Pi przyozdabiane są kolorowymi cyframi, które stanowią początkowy fragment rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz gazetkami o historii tej liczby.
         W Matematycznej Lidze Klas rywalizowały czteroosobowe drużyny z każdej klasy. Uczestnicy zdobywali punkty na poziomie swojej klasy, w trzech rundach:
Runda I – Quiz, czyli matematyczny „misz-masz”(indywidualnie).
Runda II – Matematyczny tor z przeszkodami (drużynowo).
Runda III – Zadania z różnych szuflad (drużynowo).
Najwięcej punktów  w Szkole Podstawowej zdobyła klasa VI A, a w gimnazjum – klasa III A i I B
         Obchodom Szkolnego Dnia Matematyki towarzyszyła wspaniała atmosfera i znakomita zabawa. Take święto  w szkole to doskonała okazja do innego spojrzenia na matematyczne myślenie, pokazanie, że szkoła nie musi być nudna, a matematyka wcale nie jest taka straszna. Wszystkie klasy podjęły zadania, zaangażowały się w ich realizację, a uczniowie wykazali duże zainteresowanie matematycznymi potyczkami. Wystawy  i prezentacje uczniowskich prac wzbudzały podziw  wśród rodziców i gości, którzy odwiedzili nasza szkołę.

KONKURS -  ŚWIAT PEŁEN  FIGUR - galeria

       Podczas Szkolnego Święta Matematyki uczniowie klas I – III szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie plastycznym "Świat pełen figur", który zorganizowali nauczyciele matematyki. Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci inspirowanej figurami geometrycznymi, rozwijanie umiejętności rozpoznawania figur oraz prezentacja dziecięcej twórczości plastycznej.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał medal a zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami. Prace uczniów można było podziwiać na wystawie w holu głównym szkoły.

     Najładniejsze prace wykonali:
Klasa I „a” – Zuzanna Borodacz
Klasa II „a” – Karol Fojt
Klasa II „b” – Oliwia Frączkiewicz
Klasa III „a” – Maja Kruszewska
Klasa III „b” – Kacper Biernacki i Marcin Konieczny
Klasa III „c” – Milena Kozak
     Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne prace a wychowawcom za zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.
Gratulujemy pomysłów oraz życzymy dalszych sukcesów!!! 

XII Powiatowy Konkurs Matematyczny „PLUSIK” i „OMNIBUS” - galeria

         Tegoroczna edycja powiatowych konkursów matematycznych „Plusik” i „Omnibus” odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy 125 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu. Uczniów oraz nauczycieli przywitał dyrektor szkoły pan Artur Wojsławski, pani Krystyna Adaśko, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej - organizatora konkursu a także swoją obecnością zaszczyciła pani Jolanta Krysowata-Zielnica - wójt gminy Wińsko, życząc wszystkim powodzenia. Uczniowie klasy II „a” gimnazjum przygotowali dla uczestników konkursu pyszne ciasteczka. Po konkursie uczestnicy i ich opiekunowie mogli oglądnąć wystawy prac naszych uczniów wyeksponowane w głównym holu szkoły z okazji Szkolnego Święta Matematyki oraz Dnia Liczby Pi. Wśród laureatów obu konkursów są uczniowie z naszej szkoły !!!

  • PLUSIK (szkoła podstawowa)

Kategoria klasy czwarte – III miejsce – Igor Mosiek
Kategoria klasy szóste – I miejsce –   Natalia Przytocka

  • OMNIBUS (gimnazjum)

Kategoria klasy pierwsze – I miejsce –   Maciej Uść i III miejsce – Kacper Nikiel
Kategoria klasy trzecie – III miejsce – Natalia Gerlach

         Gratulujemy uczniom! Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na Gali Laureata w czerwcu.

XI SZKOLNY  KONKURS SUDOKU - galeria

         SUDOKU –  łamigłówka liczbowa, która niezwykle rozwija umysł i logiczne myślenie, stanowi super trening dla szarych komórek, a przede wszystkim jest świetną formą rozrywki.
15 marca 2017 r. w gimnazjum odbył się już po raz jedenasty Szkolny Turniej Sudoku. Konkurs przebiegał w dwóch etapach i jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem. O klasyfikacji decydowały bezbłędnie wypełnione cztery diagramy oraz czas ich rozwiązania.
 
         Mistrzem Sudoku została Natalia Madera z klasy II „b”- rozwiązała  4 diagramy w ciągu 69 minut!!!
II miejsce – Daria Raube z klasy II „a”
III miejsce – Laura Badecka z klasy II „a”
          Wszystkim dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR - galeria

         Dnia 16 marca 2015r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. 
         
W naszej szkole udział w konkursie wzięło 20 uczniów gimnazjum z klas I-III.  Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które otrzymamy w maju.
Każdy uczestnik na pamiątkę udziału w konkursie otrzymał w prezencie układankę - breloczek „Magiczny Sześcian”.

MATEMATYKA IGŁĄ MALOWANA - galeria

         W ostatnim dniu Szkolnego Święta Matematyki odbyły się warsztaty haftu matematycznego, w których uczestniczyły uczennice klasy 5„b”. Krótką historię haftu oraz zasady i technikę wyszywania na kartkach przedstawiły panie Joanna Polacka i Krystyna Bajrakowska – nauczyciele matematyki w gimnazjum.
         Podczas dwugodzinnego spotkania dziewczynki własnoręcznie wykonały zakładki do książki. Haft matematyczny bardzo im się spodobał, więc podczas kolejnych warsztatów nauczą się wyszywać okolicznościowe kartki.

SUKCES Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

         Z radością informuję, że uczennica klasy 3a gimnazjum Agnieszka Korzeniowska zdobyła III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie z Języka Niemieckiego Szkół Gimnazjalnych, organizowanym przez PCE i PPP w Wołowie. Gratuluję sukcesu! - A. Konieczna

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY - galeria

         W dniu 17.03.2017 r. uczniowie zainteresowani historią naszego regionu wzięli udział w szkolnym etapie powiatowego konkursu historycznego o historii Brzegu Dolnego. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

  • szkoła podstawowa : Natalia Smolara    kl. VI b

                                    Natalia Przytocka kl. VI a
                                    Martyna Beźnic    kl. VI a

  • gimnazjum : Nina Ossowska    kl. II a

                    Aleksandra Mazur    kl. II a
                    Anna Żerko            
kl. III b

KÓŁKO HISTORYCZNE NA DNIU OTWARTYM W URZĘDZIE GMINY - galeria

         Uczniowie kółka historycznego w dniu 17.03.2017 r. uczestniczyli w Dniu Otwartym w urzędzie gminy w Wińsku, w związku  z realizacją ogólnopolskiego projektu “Młody Obywatel Rozmawia – Urząd od podszewki”. Uczniowie poznali referaty działające w urzędzie oraz obowiązki, kompetencje oraz funkcje pracowników. Urzędnicy chętnie opowiadali o swojej pracy oraz odpowiadali na pytania uczniów. Uczestników projektu powitała pani wójt gminy Wińsko, która współpracowała z młodzieżą gimnazjalną podczas realizacji w/w projektu. Takie zajęcia okazały się cennym źródłem informacji o funkcjonowaniu urzędu.

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE RĘCZNEJ - galeria

         20 marca 2017r. w hali OSiR w Wołowie odbyła się Powiatowa Gimnazjada Młodzieży w Piłce Ręcznej. Drużyna dziewcząt w składzie: Nina Ossowska, Aleksandra Mazur, Patrycja Czeryba, Daria Raube, Alina Pelikan, Wiktoria Stolarczyk, Natalia Walaszczyk, Wiktoria Myrdzio, Agata Beźnic, Agnieszka Korzeniowska, Anna Żerko zajęła trzecie miejsce. Reprezentacja chłopców zakończyła zawody na czwartym miejscu. Skład drużyny: Mateusz Białek, Patryk Cudzich, Kamil Dziubiński, Jakub Głuszko, Jan Kwaśny, Błażej Przyszlak, Kacper Suszyński, Filip Domaszewicz, Dawid Ardeli, Krystian Dziębowski, Paweł Białek, Dawid Szulik.

TEATRZYK  "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW"- galeria

         Z okazji pierwszego Dnia wiosny GOK zaprosił nas na przedstawienie pt: ”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie. Dudek D.

POŻEGNANIE ZIMY - galeria

         Przedszkolaki dziś żegnały zimę, paliły Marzannę krzycząc "Precz zimo zła" i śpiewały wesołe piosenki o wiośnie. Dudek D.

KOLOROWA WIOSNA - galeria

         22 marca uroczyście i bardzo kolorowo witaliśmy wiosnę. Po przedstawieniu w GOK-u przeszliśmy do rynku i tam udekorowaliśmy żywopłot kolorowymi kwiatami, by wiosna jak najszybciej do nas dotarła i otuliła nas swym cieplutkim słoneczkiem. Dudek D.

BLIŻEJ KORCZAKA - galeria

         Jak naprawdę nazywał się Janusz Korczak, autor "Króla Maciusia Pierwszego"? Kiedy postanowił swe życie poświęcić dzieciom? Czy łobuzował będąc małym chłopcem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z życiem tego wielkiego pedagoga, pisarza i lekarza pojawiły się w prezentacji multimedialnej, którą obejrzeli 29 marca uczniowie klas piątych. Była to część projektu realizowanego przez nauczycielki języka polskiego Annę Skowrońską i Annę Gierko wraz z panią bibliotekarką Mariolą Łeśko poświęconego życiu i twórczości Korczaka. W lekcji otwartej, w ramach której odbyła się prezentacja uczestniczyli oprócz nauczycieli z naszej szkoły także zaproszeni goście: autorka prezentacji Danuta Haller, ucząca w szkole w Starym Wołowie oraz Ewa Książczyk, pracująca w szkole w Głębowicach. Obie panie są też doradcami metodycznymi w Powiatowym Centrum Edukacji w Wołowie. Projekt poświęcony Korczakowi pozwoli uczniom naszej szkoły nie tylko na lepsze poznanie tej wybitnej postaci, ale też przybliży historię żydowskich dzieci w czasach Holocaustu i będzie okazją do zaznajomienia się z poglądami "starego doktora" na wychowanie i prawa dziecka, trafnie wyrażonymi w znanym korczakowskim zdaniu: "Nie ma dzieci, są ludzie."

NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

„NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU”

3 KWIETNIA -BĄDŹ NIEBIESKI
( W tym dniu ubierz się na niebiesko)
A
na niebiesko dla AUTYZMU

KIERMASZ WIELKANOCNY - galeria

         W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. przy kościele parafialnym p.w. Św. Michała Archanioła w Wińsku odbył się kiermasz wielkanocny. Nie zabrakło na nim pisanek, stroików i ciast przygotowanych przez rodziców, uczniów  i pracowników Zespołu Szkół Publicznych w Wińsku.  Nasze stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo chętnie kupowano ciasta i kolorowe pisanki. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się  tegoroczny kiermasz .

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego