PAŹDZIERNIK - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

PAŹDZIERNIK

ARCHIWUM > 2018/2019

KONKURS MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA - galeria

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klasy IV a i IV b walczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Konkurs, który odbył się 1 października 2018 r. cieszył się ogromnym powodzeniem, wzięło w nim udział 20 uczniów. Z każdej klasy został wyłoniony MISTRZ, który nie tylko dobrze znał tabliczkę mnożenia, ale również musiał wykazać się sprytem i szybkością w obliczeniach. O wygranej decydowała liczba zdobytych punktów.   

        W klasie IV a
Mistrzem tabliczki mnożenia została JULIA MAŚLEJAK
II miejsce zajął Karol Fojt,
III miejsce – Maciej Bieniek
        W klasie IV b
Mistrzem tabliczki mnożenia została ZUZANNA WIDERSKA
II miejsce zajęła Aleksandra Siepka,
III miejsce – Magdalena Łuczyńska
        Dziękuję wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

                 Nauczyciel matematyki
                      Joanna Polacka

MATEMATYCZNE SOS - CZYLI ZAJĘCIA WYRÓWNAWCZE Z MATEMATYKI - galeria

               W ramach programu grantowego mPotęga dla uczniów klasy III gimnazjum odbywają się zajęcia wyrównawcze z matematyki. Zajęcia wspomagające uczniów zagubionych matematycznie są prowadzone od początku roku szkolnego przez uczniów z zespołu projektowego z klasy III gimnazjum pod okiem nauczyciela matematyki Joanny Polackiej.
Zajęcia wyrównawcze z matematyki mają głównie na celu nadrobienie zaległości
i pozbycie się u uczniów niechęci do tego przedmiotu. Aby realizacja zajęć była owocna
i przynosiła oczekiwane rezultaty, podczas zajęć wykorzystywane są metody aktywne,  karty pracy i ćwiczenia interaktywne, co sprawia, że zajęcia są bardziej atrakcyjne.
Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w tych zajęciach i mam nadzieję, że szybko wzrośnie ich motywacja do nauki oraz poczucie własnej wartości.
          Zajęcia wyrównawcze z matematyki odbywają się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                Joanna Polacka – koordynator projektu


BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - galeria

        W dn.04.10.2018r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie- Dzielnicowy asp.szt. Zdzisław Miłuch. Pan Policjant przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997.
Policjant uświadomił przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,    a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Przedszkolaki dowiedziały się od Pan również jak zachować się w kontakcie z psem oraz gdy się zgubimy. Na zakończenie spotkania, P dzieci obdarowały Pana Zdzisława upominkiem, dziękując za cenne rady wręczyły dyplom. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA - galeria

       O tym, że logiczne myślenie jest w cenie wiedzą uczniowie klasy VII a i VII b, którzy przystąpili do rywalizacji w Konkursie Matematycznym  „Mistrz Logicznego Myślenia”. Konkurs odbył się 8 października 2018 r. Przygotowali go i przeprowadzili uczniowie z grupy projektowej z klasy III B gimnazjum – Maciej Uść i Patryk Woźniak.
Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z 20 zadań.
     Mistrzem Logicznego Myślenia został Wojciech Pajka z klasy VII „a”
     II miejsce – Zuzanna Gześkowiak i Natalia Osowska
     III miejsce – Łukasz Chmieliński
            Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję!
       Konkurs odbył się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku


KONCERT  CHARYTATYWNY - galeria

ŚLIMAKI I DRZEWA W PITAGOREJSKIM LESIE, CZYLI NA TROPIE TWIERDZENIA PITAGORASA - galeria

       Co mają wspólnego ślimaki i drzewa z najbardziej znanym twierdzeniem – Twierdzeniem Pitagorasa? Na to i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy VIII „a” podczas warsztatów matematycznych, które odbyły się 10 października 2018 r.
Prezentacja multimedialna wykonana w prezi przybliżyła uczniom sylwetkę słynnego greckiego matematyka i filozofa - Pitagorasa. W dalszej części zajęć uczniowie poznali twierdzenie Pitagorasa oraz dwa jego dowody: geometryczny oraz wodny a na tablicy interaktywnej obliczali boki trójkąta prostokątnego.
      W drugiej części zajęć uczniowie według podanego algorytmu rysowali lub wyklejali kolorowe ślimaki Teodorosa i drzewa Pitagorasa. Oba te zadania nie były proste, ale z drobną pomocą wszyscy wykonali wspaniałe prace.
Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Cennym rezultatem tych zajęć okazało się rozbudzenie zainteresowań uczniów, a często podniesienie ich wiary we własne siły. Dziękuję uczniom klasy VIII „a” za aktywność podczas zajęć i wspaniałe zaprezentowanie efektów swojej pracy. Brawo!
       Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

                                  Joanna Polacka – koordynator projektu
                                            

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - galeria

       15 października tego roku, my, uczniowie klas VII a i VII b, pod kierunkiem naszych wychowawczyń przygotowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Postanowiliśmy uhonorować naszych nauczycieli Oskarami. Tego dnia w naszej szkole odbyła się Gala Oskarowa. Cały przygotowany występ był zrobiony na wzór gal filmowych. Ale nie tylko wygląd i przebieg szkolnej gali przypominał  Rozdanie Oscarów. Głównym jej elementem było porównanie naszej Szkoły do filmu, a poszczególnych członków społeczności szkolnej do ekipy filmowej.
Całość odbywała się z lekkim "przymrużeniem oka".
Oskary zostały przyznane w 15 kategoriach:
       W pierwszej kategorii znaleźli się nauczyciele, którzy prowadzą lekcje w taki sposób, że przyciągają uwagę przez całą lekcję. Kategorię tę nazwaliśmy: AKTOR/AKTORKA PIERWSZOPLANOWA.
       Kolejna kategoria to AKTOR/AKTORKA DRUGOPLANOWA, czyli osoby nie będące nauczycielami, a odgrywają równie ważną rolę w życiu szkolnym.
       W trzeciej kategorii Oskara przyznaliśmy za najlepszy SCENARIUSZ. Dostali go nauczyciele, który prowadzą najciekawsze lekcje. Ich lekcje są tak ciekawe, że wiedza sama wchodzi nam do głowy.
      EFEKTY DŹWIĘKOWE, to ważny element każdego dobrego filmu. Dlatego to następna kategoria, w której główną nagrodę przyznaliśmy nauczycielom o najmilej brzmiącym głosie.
Niektórzy nauczyciele podczas napełniania naszych głów wiedzą dużo chodzą po klasie, a żeby lepiej zobrazować to, co do nas mówią – dużo gestykulują. Tacy właśnie nauczyciele zostali nominowani w kategorii ANIMACJA.
Dekoracje, kostiumy, rekwizyty, itp. to wszystko składa się na SCENOGRAFIĘ.
Okazuje się, że nasi nauczyciele niejednokrotnie posługują się różnego rodzaju rekwizytami, które pomagają nam, uczniom łatwiej zrozumieć niektóre zagadnienia.
       W kategorii REŻYSERIA staraliśmy się wyłonić nauczyciela, który dobrze rozplanowuje i organizuje lekcję. Materiał zaplanowany na daną lekcję omawia w całości do dzwonka.
       Nasi nauczyciele potrafią się fajnie, oryginalnie i niebanalnie ubrać i zrobić sobie wspaniały makijaż. Dla nich właśnie była kolejna kategoria: KOSTIUMY
I CHARAKTERYZACJA.
       Zdolności organizacyjne nauczycieli doceniliśmy w kategorii, w której Oskar został przyznany za MONTAŻ.
       EFEKTY SPECJALNE. W tej kategorii znaleźli się nauczyciele, którzy potrafią nas zaskoczyć, są nieprzewidywalni.
Są w naszej szkole nauczyciele, którzy potrafią w sposób zwięzły
i jasny wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienie. To dla nich właśnie była kolejna kategoria: FILM KRÓTKOMETRAŻOWY.
       AKTOR/ AKTORKA DRAMATYCZNA. Tytuł taki przyznaliśmy nauczycielowi, który jest bardzo skupiony w czasie zajęć i nigdy nie daje się wyprowadzić z równowagi.
        AKTOR/ AKTORKA KOMEDIOWA to kategoria dla nauczycieli, którzy potrafią rozbawić nas do łez.
Oskara przedostatniej kategorii otrzymał nauczyciel za CAŁOKSZTAŁT swojej „twórczości”. Tu uczniowie oddawali głosy na nauczyciela, którego najbardziej lubią.
Przyznaliśmy też Oskary HONOROWE. Należą się one według nas osobom, które dźwigają na swoich barkach ciężar obowiązków związanych z zarządzaniem naszą placówką, a także reprezentowaniem naszej szkoły na zewnątrz.
        Atmosfera jaka panowała była wyśmienita. Uczniowie wiwatowali, bili brawo. Natomiast nauczyciele z uśmiechem i wielkim zaskoczeniem (bo cała Gala przygotowywana była w wielkiej tajemnicy) odbierali nagrody, które nie były gotowcami "made in China", ale dziełem rąk pasjonaty.
W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Wytwórni Oskarów Bielecki. Panie Grzegorzu, spisał się Pan na medal – serdecznie dziękujemy.
Miło spędzony czas minął jednak niezwykle szybko, a nam pozostaje z niecierpliwością czekać, co nasi koledzy wymyślą w przyszłym roku.

                                          
Uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczyniami.


KONKURS - DZIEŃ CHŁOPAKA  - galeria

          W dniu 24.X.2018 r. w ZSP w Wińsku odbył się konkurs z okazji Dnia Chłopaka. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Tematem przewodnim było przygotowanie najciekawszego przebrania za chłopaka.
          Uczestnikami konkursu był jeden lub kilku reprezentantów klas:
4B (Wawrzykowska Amelia, Baranowska Nikola, Frączkiewicz Oliwia), 5A (Hoja Nikola, Kruszewska Maja), 5B (Sandra Lubińska), 5C (Gordziejewska Dominika, Jarosz Weronika),
8A (Barbara Gołąbek, Ada Kraus), 8B (Zuza Chomiak), 3A gimnazjum (Bandura Dominika), 3B gimnazjum (Maciejko Kamila, Bujalska Ania).
Samorząd Uczniowski dziękuje uczestnikom za udział i stworzenie miłej atmosfery.


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ZDOLNYM ŚLĄZAKU I ZDOLNYM ŚLĄZACZKU

     Szkolne etapy konkursów zDolny Ślązak i zDolny Ślązaczek już za nami…
Najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły od 15 października zmagali się z zadaniami konkursowymi z różnych przedmiotów. We wszystkich 9 konkursach wzięło udział 44 naszych uczniów. zDolny Ślązak Gimnazjalista oraz zDolny Ślązaczek to prestiżowe konkursy wojewódzkie organizowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu. Konkurs jest regionalną formą wspierania uzdolnień uczniów na poziomie szkoły, powiatu i województwa dolnośląskiego.
Uczniowie stają przed życiową decyzją wyboru profilu dalszego kształcenia. Istotne jest więc trafne rozpoznanie własnych możliwości, swojego potencjału intelektualnego i obszaru zainteresowań, porównanie swoich osiągnięć z osiągnięciami uczniów z innych szkół i środowisk. To wszystko umożliwia start w konkursach organizowanych przez instytucje zewnętrzne.
W tym roku szkolnym najlepsze wyniki w naszej szkole osiągnęli:

zDolny Ślązaczek – Język Polski
1. Natalia Przytocka
2. Milena Konieczna
3. Aleksandra Kowal
Alicja Wesolowska
Natalia Smolara

zDolny Ślązaczek – Język Angielski
1. Alicja Adam
2. Natalia Przytocka
3. Aleksandra Kowal

zDolny Ślązak – Matematyczno-Fizyczny
1. Patryk Woźniak
2. Kacper Nikiel
Natalia Przytocka
Maciej Uść
3. Julia Pytel
Kamil Fałat

zDolny Ślązak - Humanistyczny
1. Dominika Bandura
2. Maciej Uść
3. Klara Oleniacz

zDolny Ślązaczek - Matematyka
1. Martyna Beźnic
2. Igor Mosiek
Natalia Przytocka
Kacper Januszczyk
3. Barbara Gołąbek

zDolny Ślązaczek – Język Niemiecki
1. Klaudia Bieniek
2. Filip Kozyra
3. Alicja Wesolowska

zDolny Ślązak - Przyrodniczy
1. Patryk Woźniak
2. Natalia Przytocka
3. Zuzanna Chomiak
Klara Oleniacz
Kacper Nikiel
Natalia Racinowska

zDolny Ślązak –Język Angielski
1. Maciej Uść
2. Julia Pytel
3. Kamil Fałat

zDolny Ślązak – Język Niemiecki
1. Natalia Kotulska
2. Jakub Głowiszyn
3. Julia Malinowska
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Czekamy na wyniki  kwalifikacji do etapów powiatowych.

     Nasi uczniowie osiągnęli matematyczny sukces, aż pięcioro z nich zakwalifikowało się do etapu powiatowego prestiżowego konkursu zDolny Ślązaczek. Martyna Beźnic, Natalia Przytocka, Kacper Januszczyk, Igor Mosiek i Barbara Gołąbek najlepiej w naszej szkole poradzili sobie z arkuszem konkursowym i już 13 listopada powalczą o miejsce w finale. Ich opiekunem naukowym jest pan Paweł Bułka. Wszystkim uczniom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

     Nasz uczeń osiągnął kolejny już sukces językowy i zakwalifikował się do etapu powiatowego prestiżowego konkursu zDolny Ślązak. Maciej Uść już po raz drugi wystąpi w II etapie tego konkursu. W poprzednim roku również okazał się najlepszy w naszej szkole. 19 listopada powalczy o miejsce w finale z najlepszymi uczniami naszego powiatu. Jego opiekunem naukowym jest pan Yaroslaw Koval. Maćkowi bardzo gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Patrycja Serdyńska szkolny koordynator konkursów zDolny Ślązak i zDolny ŚlązaczekKONKURS  "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM"  -  galeria

         19 października 2018 r. w naszej szkole odbył się po raz pierwszy Konkurs Matematyczny dla klas VIII „I TY możesz zostać Pitagorasem”. Przygotowały go i przeprowadziły uczennice z grupy projektowej z klasy III A gimnazjum – Dominika Bandura i Julia Pytel. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania II etapowy test składający się z 10 zadań zamkniętych i 6 zadań otwartych.
Uczniowie mieli szansę wykazania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Wszyscy reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy i udowodnili, że z Królową Nauk im po drodze.
I miejsce zajęła  –  Natalia Przytocka
II miejsce   – Natalia Smolara
III miejsce   – Martyna Beźnic
      Zuzanna Chomiak
      Aleksandra Kowal
Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom odwagi, chęci zmierzenia się w matematycznej  rywalizacji oraz osiągniętych wyników!
Konkurs odbył się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
          Joanna Polacka – koordynator projektu

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA KLAS I-III  -  galeria

         Dnia 19.10. 2018 r. uczniowie klas I-III  wybrali się do Brzegu Dolnego na przedstawienie teatralne „ Polskie miasta w baśni i legendzie”. Spektakl miał na celu przybliżyć uczniom wiedzę na temat historii największych miast w Polsce. Kompozycja przedstawienia jako podróż w czasie po wielu miejscach na mapie naszego kraju uczyła i bawiła,  podkreślała ważność narodowych wydarzeń , kształtowała postawy patriotyczne.  Scenografia , kostiumy i gra aktorska  zachęciły uczniów do uważnego oglądania spektaklu.

LEKCJA  HISTORII - PRZEZ  LWÓW  I  KRESY  DO  NIEPODLEGŁOŚCI  -  galeria

         W ubiegły piątek 26 października mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji historii.
Klasa VI „a” pod okiem wychowawczyni Anny Gierko przygotowała inscenizację nawiązującą do niepodległościowych walk o wschodnie granice Polski. Lekcja składała się z wielu różnorodnych elementów: prezentacji, recytacji, wykładu, ale największe wrażenie zrobiło na nas poetycko - teatralne przedstawienie bohaterstwa Orląt Lwowskich, młodych ludzi, którzy poświęcili za Lwów to, co mieli najcenniejsze - własne życie.  


SZYJEMY SPODNIE PITAGORASA  - galeria

        29 października 2018 r. uczniowie klasy VIII „b” wzięli udział w warsztatach matematycznych poświęconych Twierdzeniu Piatagorasa.
Prezentacja multimedialna wykonana w prezi przybliżyła uczniom sylwetkę słynnego greckiego matematyka i filozofa – Pitagorasa. W dalszej części zajęć uczniowie poznali jego twierdzenie oraz dwa dowody: geometryczny oraz wodny. Następnie rozwiązywali kartę pracy – liczba oczek na rzucanych kostkach do gry wyrażała obie przyprostokątne a zadaniem uczniów było obliczenie przeciwprostokątnej.
W drugiej części zajęć uczniowie musieli wykonać sylwetkę Pitagorasa i „uszyć” dla niego spodnie. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie zadania, nie zabrakło pomysłów i kreatywności na wykonanie wspaniałych prac.
 Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Cennym rezultatem tych zajęć okazało się rozbudzenie zainteresowań uczniów oraz praca w zespole. Dziękuję uczniom klasy VIII „b” za aktywność podczas zajęć i wspaniałe zaprezentowanie efektów swojej pracy. Brawo!
   Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                            Joanna Polacka – koordynator projektuZAPASY Z MATEMATYKĄ  - galeria

           O tym, że matematyka to wymagający rywal przekonali się uczniowie klasy III gimnazjum, którzy 30 października 2018 r. przystąpili do rywalizacji w Konkursie Matematycznym  „Zapasy z MATeMatykĄ”.
          Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 17 uczniów z klasy 3„a” i 3„b”. Uczestnicy mieli do rozwiązania test oraz jedno zadanie otwarte. Poziom przygotowania uczniów był bardzo wyrównany, a różnice punktowe niewielkie.
W zapasach z MATeMatykĄ najlepszy był Maciej Uść
który uzyskał największą ilość punktów.
II miejsce – Dominika Bandura i Julia Pytel
III miejsce – Kacper Nikiel
Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję!
Konkurs odbył się w ramach projektu „MATEMATYCZNY KOMPAS”, realizowanego w naszej szkole w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – koordynator projektu

MOZAIKI I PRKIETAŻE  -  galeria

         29 października 2018 r. w ramach programu grantowego mPotęga dla uczniów klas VII „a” i VII „b” odbyły się warsztaty matematyczne pt. „To co piękne jest foremne – mozaiki i parkietaże”. W prezentacji multimedialnej uczniowie mogli zobaczyć, jak ciekawa i piękna może być geometria, i jak mozaiki i parkietaże wykorzystywane są w architekturze, przyrodzie i sztuce a nawet w miejscach przestrzeni publicznej.
Temat parkietaży podsunęli mi gimnazjaliści, którzy badali możliwości wypełniania płaszczyzny wielokątami foremnymi, odkrywając tym samym bogactwo geometrycznych wzorów. Warsztaty to kolejne zajęcia, w których starałam się pokazać uczniom, że matematyka w szkole to nie tylko pamiętanie wzorów, jednostek, własności figur, rozwiązywanie zadań.
        Podczas drugiej części warsztatów uczniowie pracowali zespołowo i z przygotowanych wcześniej szablonów, tworzyli własne moziki i parkietaże. Komponując wzory wykazali się bogatą wyobraźnią przestrzenną oraz kreatywnością. Uczniowie bardzo chętnie podjęli wyzwanie i wykonali piękne prace.

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE

      Wiktoria i Mikołaj w wojewódzkim finale Dyktanda Niepodległościowego!
W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym, które odbywa się pod hasłem "Po polsku o historii". Uczniowie klas V - VI oraz VI - VII i gimnazjum pisali najpierw etap szkolny w dniu 9 października. Najlepsze prace zostały wysłane do koordynatora wojewódzkiego, a tam okazało się, że dwoje uczniów naszej szkoły: Wiktoria Kaczmarek i Mikołaj Semen (oboje z klasy VI a) zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Razem z 60 innymi uczniami z całego województwa dolnośląskiego pisali oni w środę 7 listopada kolejne dyktando. Życzymy im, aby znaleźli się w gronie najlepszych i trzymamy kciuki! Rozstrzygnięcie za dwa tygodnie!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego