PAŻDZIERNIK - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

PAŻDZIERNIK

ARCHIWUM > 2016/2017

SPORTOWA NIEDZIELA  - galeria

         Niedzielne popołudnie 2 pażdziernika 2016 r. klasa sportowa gimnazjalna spędziła na stadionie Śląska Wrocław oglądając rozgrywki ekstraklasy pomiędzy WKS Śląsk a Bruk-Bet Termalica. Wyjazd zorganizował trener Olgierd Pogorzelec a opiekunami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego Teresa Rajnsz i Urszula Koleśnik oraz wychowawca klasy Krystyna Bajrakowska.

POMYSŁ NA HISTORIĘ  -  galeria

         Lekcja o Kazimierzu Wielkim w klasie 2 b przeprowadzona była metodą dramy historycznej. Uczniowie emocjonalnie zaangażowali się w postawione przed nimi zadanie. Przygotowali kostiumy postaci historycznych oraz poprawnie interpretowali wydarzenia historyczne. Lekcja okazała się doskonałą formą realizacji celu dydaktycznego.

TEATR "KROPA" W PRZEDSZKOLU  -  galeria

         
         
Dnia 5 pażdziernika teatr ''Kropa"z Wrocławia odwiedził nasze przedszkole , przedsztawienie ''Jak pszczółka mała radzić sobie chciała '' miało na celu pokazanie, że nawet małe dzieci mogą wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 112. Dzieci były bardzo zadowolone i doskonale się bawiły.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "DZWONNIK Z NOTRE DAME" - galeria

         W środę dnia 5 października 2016 r. uczniowie klas I-III mieli okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pod tytułem "Dzwonnik z Notre Dame". Nowością dla dzieci była forma przedstawienia, bo pierwszy raz uczestniczyły w musicalu. Widzowie z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów Quasimodo i Esmeraldy. Największą sympatią cieszył się Gargulec, przyjaciel dzwonnika. Spektakl dotykał ciekawych tematów. Mówił o tolerancji wobec ludzi różniących się wyglądem. Przekazywał jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń, miłość, wsparcie innych osób. W przedstawieniu uczestniczyła  116 osobowa grupa dzieci, którymi opiekowały się panie: Małgorzata Pabich, Małgorzata Szyndlar, Irena Zakopiec, Bogumiła Szewczuk, Gabriela Adamska, Krystyna Przepiórka, Maria Mosiek i Joanna Srebniak.


TARGI PRACY - galeria

         W dniu 05.10.2016r. uczniowie III klas gimnazjum wzięli udział w Targach Pracy organizowanych przez PCE i PPP w Wołowie. Targi miały charakter wystawienniczy. Umożliwiły gimnazjalistom spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów oraz uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Doradca zawodowy i pracownicy Młodzieżowych Klubów Pracy wskazali naszym uczniom atrakcyjne zawody na lokalnym rynku pracy. Organizatorami i opiekunami wyjazdu były panie Elżbieta Kuklińska i Barbara Luba.

DZIEŃ CHŁOPAKA - galeria

        
         
W dniu 5 października 2016 r Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla klas V-VI sp i gimnazjum z okazji Dnia Chłopaka. Wszystkie przedstawicielki klas wcieliły się w "ciekawych chłopaków" - zwyciężył Chuck Morris - w osobie Laury Badeckiej z kl. 2a gimnazjum.  Gratulujemy pomysłu.

DZIEŃ SŁODKOŚCI - galeria


         Uczniowie klasy 3 a zorganizowali w naszej szkole Dni Słodkości. Sprzedawano uczniom i nauczycielom ciasto własnego wypieku ( smaczne i zdrowe ). Uzyskane pieniądze przeznaczone mają być na zorganizowanie wyjazdu klasowego do Sobótki.


WYJAZD DO SOBÓTKI KLASY 3A  -  galeria

         Dnia 7 października klasa 3a pod opieką Pani Barbary Luby i Elżbiety Kuklińskiej wybrała się na wycieczkę do Sobótki. Uczniowie na początku wyjazdu odwiedzili miejscowe przedszkole, w którym zapoznali się z maluchami. Były zabawy, wspólne prace plastyczne oraz czytanie bajek . Dzieci były bardzo zadowolone. W przedszkolu na gości czekał pyszny obiad oraz słodki poczęstunek. W kolejnym etapie wycieczki uczniowie zwiedzali Sobótkę. Wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany, a wspomnienia z niego zostaną na zawsze.

BEZPŁATNY PARKING KREATYWNOŚCI  -  galeria

         Dnia 07 października odbył się piknik podsumowujący projekt "Bezpłatny Parking Kreatywności". Nowo otworzony plac, po byłym parkingu samochodowym, wspiera kreatywny rozwój uczniów: zabawy sportowe na świeżym powietrzu, grę w warcaby, ćwiczenia fizyczne na mini siłowni oraz edukację przy tablicach o mikro- i makroregionach naszej gminy.
          
Imprezę uświetnili swą obecnością nasi sponsorzy i partnerzy projektu: pani wójt Jolanta Krysowata-Zielnica, pani referent Monika Myrdzio, pan dyrektor ZSP Artur Wojsławski, sołtys Wińska p. Ryszard Kisielewicz oraz członkowie Rady Rodziców p. Władysław Ilnicki, p. Oleniacz i pani Anna Kaziszyn. Po części powitalnej, prowadzonej przez p. Bronisławę Jabłońską oraz szkolną koordynator projektu p. Agnieszkę Konieczną i uroczystym przecięciu wstęgi u wejściu na plac, piknik ruszył na dobre. Pierwszą partię warcabów rozegrała pani Wójt z panem Dyrektorem. Na szczęście pogoda dopisała, humory też a ciasto, pieczone przez uczennice i mamy, jak zawsze było pyszne!

UCZNIOWIE W SEJMIKU  -  galeria

          

         07.10.2016r w Wołowie odbył się Sejmk, na którym młodzież z powiatu wołowskiego miała oddać głos na nowego radnego młodzieży. Przed wyborami tworzyliśmy grupy o różnych tematach takich jak: młode talenty czy języki obce, następnie kilka grup przedstawiło swój projekt.OTRZĘSINY KLAS I GIMNAZJUM -  galeria

         
         
11.10 2016 w ZSP w Wińsku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjalnych. Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum odbyło się na wesoło i sportowo. Klasy rywalizowały w 8 dyscyplinach. Zwyciężyła klasa IA (wychowawca Krystyna Bajrakowska), drugie miejsce zajęła klasa IB ( wychowawca Urszula Gomułka-Olejniczak).

PROJEKT "PoczytajMy" -  galeria

         W dniu 12.10.16 r. odbyło się spotkanie rozpoczynające realizację projektu PoczytajMy. Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie "PoczytajMY" ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W realizacji projektu bierze udział kółko historyczne pod opieką Pani Barbary Luba, a sprzymierzeńcami projektu są pedagog Pani Elżbieta Kuklińska i nauczyciel biblioteki Pani Mariola Łeśko. Celem projektu jest poprawa stanu czytelnictwa w naszej szkole i w środowisku. Na uroczystość zaproszono gości, którzy mają wpływ na rozwój czytelnictwa na terenie naszej gminy. Były władze lokalne, dyrektorzy instytucji, radni , rodzice oraz dyrekcja szkoły. Na zakończenie spotkania Pan dyrektor jako gospodarz ZSP w Wińsku odczytał fragment Swojej ulubionej książki.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - galeria


         
14 października - Dzień Edukacji Narodowej - został zainaugurowany w Zespole Szkół Publicznych Mszą Św. w kościele p.w. Św. Michała, w trakcie której uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie. O godz. 10.30 w hali sportowej ZSP rozpoczął się uroczysty apel, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: emerytowani pracownicy naszych szkół, władze gminy, radni, przedsiębiorcy naszej gminy, rodzice i uczniowie. Uczniowie klasy I SP i Publicznego Gimnazjum pod opieką M.Pabich, K.Bajrakowskiej, U.Gomułki-Olejniczak i A.Chytły przygotowali program artystyczny. Dyrektor ZSP, pan A. Wojsławski wielkim ołówkiem pasował na uczniów "pierwszaki" ze szkoły podstawowej.
         Obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyły się wspólnym spotkaniem zaproszonych gości i pracowników szkoły przy poczęstunku w pięknie udekorowanej stołówce szkolnej


WYCIECZKA DO REZERWATU PRZYRODY WE WRZOSACH - galeria


         Dnia 18.10.2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Rezerwatu Przyrody we Wrzosach. Dzieci pod czujnym okiem pracowników Nadleśnictwa Wołów poznawały rzadkie gatunki roślin i obserwowały życie ptaków. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone i dotlenione.

Twórczość rodzi się z pasji…  -  galeria

… to temat godziny wychowawczej w klasie II „a”, na której uczniowie wraz z wychowawcą Joanną Polacką gościli panią Katarzynę Paczkowską, mamę jednej z uczennic naszej klasy. Pani Katarzyna, wspaniała i ciepła osoba, opowiedziała o swojej pasji, jaką jest wszelkiego rodzaju rękodzieło: szycie, haftowanie, szydełkowanie, robótki na drutach. W prezentacji, którą przygotowała, pochwaliła się swoim dorobkiem rękodzielniczym. Pokazała nam swoją pracownię, pełną wspaniałych rzeczy - cacanek, bo tak je nazwała, oraz opowiedziała o jeszcze jednym wyzwaniu, które postawiła przed sobą – projektowaniu ubrań dla dzieci. Lekcja upłynęła tak szybko, że ani się oglądnęliśmy – zadzwonił dzwonek.
         Pani Katarzyna zaproponowała zorganizowanie dla naszej klasy warsztatów kreatywnych,więc kolejne spotkanie będzie miało też stronę praktyczną, sprawdzimy swoje siły i pokażemy swoje talenty. Dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie, przybliżenie nam pracy rękodzielnika  i prezentację swojej twórczości, która zrodziła się z pasji.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W GMINNYM OŚRODKU KULTURY - galeria

        
         
19.X.2016r. nasi uczniowie z klas II i III oraz szkolny chór wystąpili w GOK w Wińsku przed emerytowanymi nauczycielami z gminy Wińsko. Był występ, życzenia oraz drobne upominki. Naszych małych artystów przygotowały do występu p. G. Adamska oraz p. M. Szyndlar, a chórzystów p. A. Chytła.

WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ "UŚMIECH" W ŚCINAWIE - galeria

         Dnia 19.10.2016r. gimnazjaliści, pod opieką psychologa- Anny Stembalskiej oraz pedagoga- Elżbiety Kuklińskiej, odwiedzili osoby niepełnosprawne w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Uśmiech" w Ścinawie. Uczniowie mieli okazję pokazać swoje zdolności i zainteresowania w pracowniach warsztatowych. Dziewczynki wybrały wyrób witraży i biżuterii, a chłopcy preferowali Pracownię Fizjoterapii oraz Wyrobu z Gliny. Najważniejszym celem wycieczki była jednak integracja młodzieży z osobami chorymi. Uczniowie, którzy gościli w WTZ "Uśmiech", to: Krystian Dziębowski, Dawid Kaleta, Maciej Uść, Katarzyna Tondel, Ewa Bizon, Natalia Kotulska, Klara Oleniacz oraz Julia Malinowska.

DO ZDROWIA START! - galeria

         W dniu 21.10.2016r. miała miejsce inauguracja projektu „Do zdrowia start” realizowanego w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” w Zespole Szkół Publicznych w Wińsku.  Projekt  będzie realizowany w szkole podstawowej do końca grudnia 2016r. Podczas dzisiejszych uroczystości uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak można w prosty i szybki sposób przygotować zdrową przekąskę. Dodatkowo wszystkie klasy brały udział w zawodach sportowych. Piątkowe atrakcje rozpoczynają szereg specjalistycznych zajęć kierowanych do wszystkich uczniów od klasy I do klasy VI szkoły podstawowej. W projekcie przewidziane są między innymi warsztaty „Koktajl is power” z profesjonalnym dietetykiem, zajęcia motoryczne „Wyżej, dalej, mocniej” oraz zajęcia ogólnorozwojowe „Zdrowa postawa to ważna sprawa” . Projekt to także liczne konkursy dla uczniów naszej szkoły.
         Wszystkich uczniów zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie.


MOJA ZIEMIA CZYSTA PLANETA - galeria

         
         W dniu 27.10.2016r. nasi uczniowie: Ola Kowal, Natalia Przytocka, Basia Gołąbek i Hubert Drozd wzięli udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym "Moja ziemia czysta planeta" w Orzeszkowie i zajęli II MIEJSCE na osiem szkół. Do konkursu zostali przygotowani przez panią Urszulę Cieleszczyn - nauczyciela przyrody. GRATULUJEMY laureatom i pani opiekun oraz życzymy dalszych sukcesów!!!

KONKURS PIOSENKI ZMIENIAJĄCEJ ŻYCIE - galeria

         
         
W konkursie Piosenki Zmieniającej Życie w Lubiążu mógł wystąpić tylko jeden solista i jeden zespół z każdej szkoły. Naszą szkołę reprezentowała solistka Aleksandra Białoząb w utworze „Przeżyj to sam” oraz zespół w składzie :Aleksandra Mazur, Amelia Lewandowska i Natalia Madera w piosence „Do kołyski”. Konkurs zakończyliśmy wyróżnieniem, który otrzymał wyżej wymieniony tercet.


"RAZEM W PEŁNI SPRAWNI" - galeria

         Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Fundacją Promyk Słońca. W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji II edycji projektu pod nazwą „Razem w Pełni Sprawni”. Koordynatorami są p. Barbara Luba i p. Elżbieta Kuklińska , a w skład grupy projektowej wchodzą uczniowie: Agnieszka Korzeniowska, Agata Beźnic, Aleksandra Mazur, Nina Ossowska . Dziewczynki uczestniczą w internetowych warsztatach filmowych, których efektem będzie nagranie własnego filmu. Projekt kończy się w grudniu 2016 r. Nasza praca zostanie zaprezentowana podczas gali kończącej realizację projektu w Centrum Technologii Audiowizualnej we Wrocławiu. Film powstaje na podstawie obrazu dokumentalnego z początku lat 80-tych, wybitnego polskiego reżysera , Krzysztofa Kieślowskiego, zatytułowanego „Gadające głowy” . W związku z realizacją w/w projektu w dn.28.10.2016 r. odbyło się w naszej szkole 2 godzinne  spotkanie w formie warsztatowej z emisariuszami  projektu w osobach pani Magdaleny Orłoś i pana Pawła Parusa. Przedstawili Oni savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych.

ZDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA - etapy szkolne za nami!

         zDolny Ślązak Gimnazjalista – jest to najbardziej prestiżowy konkurs wojewódzki adresowany do gimnazjalistów z terenu Dolnego Śląska. Jego celem jest wspieranie uzdolnień. Pozwala laureatom na wolny wybór szkoły średniej i zwalnia ich z egzaminu gimnazjalnego, a finalistom daje dodatkowe punkty rekrutacyjne. W październiku i listopadzie odbyły się rozgrywki szkolne.
Zwycięzcy etapu szkolnego:

  • blok humanistyczny – Agnieszka Korzeniowska, kl. 3A

  • blok matematyczno-fizyczny – Natalia Gerlach kl. 3B, Maciej Kordek kl. 2B, Jakub Kraus kl. 2B

  • blok przyrodniczy – Patryk Cudzich, kl. 3A

  • blok językowy z języka niemieckiego – Magdalena Adamczewska, kl. 3B

  • blok językowy z języka angielskiego – Magdalena Adamczewska, kl. 3B

Z naszego gimnazjum do etapu powiatowego z języka niemieckiego zakwalifikowała się Magdalena Adamczewska! Gratulujemy!!!

Matematyczny RachMistrz

         Dnia 26 października 2016 r. w Zespole Szkół Publicznych w Wińsku odbył się dla klas pierwszych gimnazjum Konkurs „Matematyczny RachMistrz”. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klasy I „a” i I „b”. Konkurs, odbył się podczas lekcji matematyki, ponieważ zakres zadań konkursowych obejmował aktualnie przerabiany materiał. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zestawu zadań rachunkowych zamkniętych i otwartych w czasie 45 minut. Aż 5 uczniów uzyskało taki sam najwyższy wynik – była więc dogrywka, a w niej 21 krótkich zadań sprawdzających biegłość rachunkową gimnazjalistów.
         Matematycznym RachMistrzem została Dominika Bandura z kl. I „a”
         II miejsce  - Natalia Kotulska, kl. I „b” i Sebastian Krzywy, kl. I „a”
         III miejsce  - Julia Pytel, kl. I „a”
Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki Joanna Polacka, Halina Pytel i Krystyna Bajrakowska.

Bezpieczny KRUSnal - galeria

         28 października 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Wołowie odbył się konkurs pod hasłem „Bezpieczny KRUSnal”. Celem konkursu jest upowszechnianie podstawowych zasad bezpiecznej pracy gospodarstwie rolnym oraz uświadamianie zagrożeń chorobowych i wypadkowych występujących w środowisku wiejskim. Laureaci etapu szkolnego Zuzanna Chomiak, Szymon Byczkowski, oraz Patryk Frątczak  wzięli udział w etapie powiatowym w którym to uczeń klasy 6a Patryk Frątczak zajął III miejsce premiowane kwalifikacją do konkursu wojewódzkiego, a Szymon Byczkowski otrzymał bon na tort. BRAWO!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego