WRZESIEŃ - ZSP Wińsko

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne

WRZESIEŃ

ARCHIWUM > 2017/2018

STARTUJEMY - ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY - galeria

     4 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkkół Publicznych w Wińsku nowy rok szkolny rozpoczeli Mszą św. w kościele parafialnym  Michała Archanioła w Wińsku. Następnie uroczystego otwarciea nowego roku szkolnego dokonał pan dyrektor Artur Wojsławski głos zabrali zaproszeni goście - przedstawiciele Smorządu Gminy Wińsko.
    Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom,  całej kadrze pedagogicznej oraz pracownikom administracji i obsługi wspaniałego roku!

"MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK"

Gimnazjaliści rozpoczęli realizację projektu „MATEMATYKA – RÓWNAJ KROK!”
- grant w IV edycji programu mPotęga


         Znaleźliśmy się w grupie gimnazjów z całej Polski, których projekty uzyskały największą ilość głosów i uznanie Kapituły. Wyróżnienie oznacza otrzymanie dotacji z Fundacji mBanku w wysokości wnioskowanej w projekcie, tj. 5.500 zł., przeznaczonej na realizację ciekawych zajęć związanych z matematyką. Warsztaty, konkursy, wyjazdy edukacyjne i podsumowanie projektu podczas Matematycznej Nocy Gimnazjalistów, mają pokazać „Królową Nauk” w sposób ciekawy i przekonać uczniów, że jest ona kluczem do poznania świata.
        Projekt „MATEMATYKA – RÓWNAJ KROK!” skierowany jest do wszystkich gimnazjalistów w ZSP w Wińsku. Uczniów zagubionych matematycznie ma zainteresować matematyką i pomóc im „wyrównać krok” zaś uczniów zdolnych jeszcze bardziej zmotywować do samorozwoju i pozwolić cieszyć się z sukcesów w konkursach matematycznych. Nad realizacją projektu będzie czuwać grupa projektowa – uczniowie z klasy III (Gim) z grupy zaawansowanej i koordynator – nauczyciel matematyki Joanna Polacka.
Projekt będzie realizowany w I semestrze roku szkolnego 2017/2018.
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.


WARSZTATY MATEMATYCZNE - galeria

Świat nie jest przypadkiem – Fibonacci i złota liczba.

      W ramach programu grantowego mPotęga dla uczniów klasy III gimnazjum odbyły się warsztaty matematyczne pt. „Fibonacci i złota liczba”. Podczas zajęć uczniowie poznali Liczby Fibonacciego i „złotą liczbę”, nauczyli się rysować „złoty prostokąt” i „złotą spiralę”.
Oglądając przygotowaną prezentację i film pt. „Natura liczb” odkryli, że przyroda podlega prawu liczb i jak blisko prawdy był uczony Galileusz mówiąc, że cała przyroda napisana jest w języku matematyki i, że „świat nie jest przypadkiem”.
Obserwując ilość płatków w kwiatach, krzywe i elipsy na słoneczniku, szyszce i muszli ślimaka, gimnazjaliści stwierdzili, że przyroda po prostu zna matematykę...
       Warsztaty odbyły się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                    Joanna Polacka – nauczyciel matematyk

KONKURS MATEMATYCZNY - galeria

MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA

       O tym, że logiczne myślenie jest w cenie wiedzą uczniowie klasy II gimnazjum, którzy przystąpili do rywalizacji w Konkursie Matematycznym  „Mistrz Logicznego Myślenia”. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem, wzięło w nim udział 18 uczniów z klasy 2„a” i 2„b”. Uczestnicy mieli do rozwiązania test oraz zadania otwarte.

Mistrzem Logicznego Myślenia została DOMINIKA BANDURA,
która uzyskała maksymalną ilość punktów!

II miejsce Patryk Woźniak
III Miejsce
Julia Pytel i Maciej Uść
Dziękuję wszystkim uczniom za udział a zwycięzcom gratuluję!
       Konkurs odbył się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.
                                                                                                                     Joanna Polacka
nauczyciel matematyki

XX Dolnośląski Festiwal Nauki we Wrocławiu


        Dnia 22 września 2017 r. w ramach realizacji projektu „MATEMATYKA -RÓWNAJ KROK!”  gimnazjaliści pojechali na XX Dolnośląski Festiwal Nauki do Wrocławia. Coroczna impreza popularnonaukowa, organizowana przez wyższe uczelnie Wrocławia ma na celu popularyzowanie nauki i podanie wiedzy w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Dwudziesta edycja festiwalu odbyła się pod hasłem "Nauka bez granic".
W Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie oglądnęli wystawy: „Matematyczne orgiami” oraz „Zrób sobie matematyka” oraz wzięli udział w wykładzie pana dr Zbigniewa Jurka pt. „Czy warto rzucać monetą?” Zagadnienia związane ze zdarzeniami losowymi (rzut monetą, rzut kostką i inne) będą realizowane na lekcjach matematyki w klasie trzeciej, więc wiedza z wykładu przyda się jak najbardziej.
Festiwal to dobra zabawa, edukacja oraz okazja do zetknięcia się z wyższą uczelnią, studentami i pracownikami naukowymi a także promocja Wrocławia jako przyjaznego miejsca dla młodych ludzi, gdzie warto uczyć się, studiować i pracować.

      Wyjazd odbył się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.


Joanna Polacka – nauczyciel matematyki


WYCIECZKA 7B DO WROCŁAWIA  - galeria

        W dniu 27 września klasa 7b była na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie wzięli udział w wykładzie z pokazem na temat "Tak obserwujemy pogodę", poprowadzonym przez klimatologa Uniwersytetu Wrocławskiego, zorganizowanym w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dodatkową atrakcją dla uczestników była wizyta w Tkalni Zagadek.  Rozegrali tam grę logiczną typu escape room, podczas której musieli współpracować i wytężać swoje szare komórki, by rozwiązać zagadkę kryminalną albo znaleźć wyjście z tajnego pokoju badawczego. Niezapomnianych emocji dostarczyła młodzieży wizyta w salonie wirtualnej rzeczywistości. W krótkim czasie doświadczyli m.in. przejażdżki rollercoasterem, skoków na bungee, zwiedzili Wielki Kanion Kolorado, czy podróżowali w głębinach morskich. Uczniowie zwiedzili również kampus Politechniki Wrocławskiej, do którego dostali się kolejką Polinką.

"UMIEM PŁYWAĆ"- galeria

         Od września uczniowie klas I – III   mają możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy w  ramach realizacji  kolejnej edycji projektu „ Umiem pływać”. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczają mnóstwo radości i satysfakcji. Poprzez  szereg zajęć prowadzonych pod czujnym okiem ratowników dzieci oswajają się z wodą,  bezpiecznie korzystają  z atrakcji pływalni i uczą się pływać .Wyjazdy na pływalnię w Brzegu Dolnym odbywają  się raz w tygodniu. Bierze w nich udział 30 uczniów.

MATEMATYCZNY BIEG ZADANIOWY - galeria

         W ramach programu grantowego mPotęga dla uczniów klasy II i III gimnazjum odbył się Matematyczny Bieg Zadaniowy. Gra  polegała na pokonaniu trasy wyznaczonej w terenie punktami kontrolnymi. Źródłem informacji  dla każdej drużyny była mapa Wińska. Opiekunami  drużyn byli: wychowawca kl. II „b” Urszula Gomułka-Olejniczak oraz rodzice Małgorzata Oleniacz, Barbara Kordek i Aleksandra Dąbrowa, którzy bardzo chętnie zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia. Na trasie biegu było 14 punktów kontrolnych z zadaniami matematycznymi. Zadania w poszczególnych punktach dotyczyły zadań rachunkowych i zastosowania matematyki w życiu codziennym. Uczestnicy biegu musieli obliczyć koszt benzyny na stacji CPN, odsetki naliczone od lokaty w Banku PKO a w Urzędzie Pocztowym wysłać telegram, który zawierał 400 znaków.
         I miejsce zajęła drużyna klasy II „B” i zdobyła 49 pkt.
         II miejsce zajęły drużyny klas II „A” i III „B” i zdobyły po 48 pkt.
         III miejsce zdobyła drużyna klasy III „A” i zdobyła 46 pkt.
Było wiele śmiechu, zabawy i łamania głowy. Wszystkim się bardzo podobało a rodzice już teraz zgłosili swój udział w następnym biegu. Matematyczny Bieg Zadaniowy odbył się w ramach projektu „MATEMATYKA - RÓWNAJ KROK!”, realizowanego w naszym gimnazjum w programie mPotęga, dofinansowanym przez Fundację mBanku.

Joanna Polacka – nauczyciel matematyki

DZIEŃ CHŁOPAKA I POŻEGNANIE LATA W KŁOPOTÓWCE - galeria

       W dniu 28  września 2017 r. uczniowie klas 2A i 2B gimnazjum wraz z wychowawcami Krystyną Bajrakowską i Urszulą Olejniczak byli na wycieczce integracyjnej połączonej z Dniem Chłopaka i pożegnaniem lata. Był to kolejny wyjazd na zaproszenie Koła Łowieckiego „Echo”  Wołów z bazą w Kłopotówce.  Na uczniów czekały następujące  atrakcje: wycieczka piesza po łowiskach, zabawa w podchody, zbieranie grzybów, ognisko z kiełbaskami a od koleżanek z klasy upominki dla chłopaków. Pogoda dopisała, humory też
Dziękujemy naszym sponsorom.  Było super!

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - galeria

         Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Najpierw  były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zajęć lekcyjnych. Dnia  29 września, nastąpiło sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów w klasach. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Nauczyciele i uczniowie którzy bezbłędnie odpowiedzieli,  otrzymali order Mistrza tabliczki mnożenia. Korzyści dla uczniów z przeprowadzonej akcji  były widoczne, dzieci uczyły się podczas zabawy, utrwaliły tabliczkę mnożenia. Emocje w trakcie wspólnej zabawy były ogromne.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego